a

Silahını başkalarının kullanımına vermekten meslekten çıkarma cezasının iptali.

Devlet malı araç, gereç, hayvan, silah, mermi ve mühimmatı satmak veya mal edinmek, personel kimlik kartını, araç, gereç, hayvan, silah ve mühimmatı başkalarının kullanımına vermekten meslekten çıkarma cezasının İPTALİ'dir.

Silahını başkalarının kullanımına vermekten meslekten çıkarma cezasının iptali.

Meskun mahalde araç içerisinden silahla havaya ateş edildiği ihbarı ve bir Ulusal Haber Kanalı’nın sosyal medya sayfasında araç içerisinden silahla ateş edildiği videosunun paylaşılması üzerine yapılan araştırmada; silahla ateş eden şahıslar tespit edilmiş. Silahın ise aynı araç içerisinde olan bekçiye ait olduğu öğrenilmiştir.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi, aynı araç içerisinde olduğunu ancak yoğun mesai saatleri nedeniyle yorgun olduğundan uyuduğunu, kendisinin fark etmeden silahını arkadaşlarının alıp havaya ateş ettiklerini, silah sesi üzerine uyanır uyanmaz hemen arkadaşlarına kızıp silahı ellerinden aldığını, ateş etmek olayında kendisinin de mağdur olduğunu beyan etmesine rağmen “Silahını Başkalarının Kullanımına Vermek” ten Meslekten Çıkarma Cezası verilir.

Çarşı ve mahalle bekçisinin açılan davası kazanılarak Meslekten Çıkarma Cezası İPTAL ettirilmiştir.

Geçmiş olsun, Görevlerinde başarılar dileriz..

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

silahını başkalarının kullanımına vermek
silahını başkalarının kullanımına vermek, meskun mahalde silahla ateş etmek
silahını başkalarının kullanımına vermek

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Eğitim sonu sınavı ess hakkında bölge idare mahkemesi emsal kararıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.