a

Pomemden ilişiği kesilerek mesleğe geç başlayan polisin özlük hakları ve parasal haklarının iadesi.

Sağlık nedeniyle pomemden ilişiği kesilen ve davaya yoluyla geri dönerek mesleğe başlayan polis memurunun, özlük haklarının ve alamadığı maaşlar nedeniyle parasal haklarının iadesi yönünde kazanılan davadır.

Pomemden ilişiği kesilerek mesleğe geç başlayan polisin özlük hakları ve parasal haklarının iadesi.

Pomem öğrencisi iken sağlık şartları nedeniyle pomemden ilişiği kesilen adayın davası açılarak pomeme geri dönmesi ve mesleğe başlaması sağlanır.

Polis memuru mesleğe geç başladığı için devrelerine oranla özlük haklarında kayıplar yaşamış ve geç başladığı aylar kadar maaş alamadığı için maddi zarara uğramıştır. Egm’ye yaptığı başvuruda özlük haklarının ve alamadığı maaşların zararını talep eder. Egm’nin polis memurunun talebini zımnen red etmesi üzerine idare mahkemesine açılan davası kazanılarak, polis memurunun istisnasız özlük haklarının iadesine (derece kademe ilerlemesi, emeklilik yaşı-yılı vb.) ve alamadığı maaşlarını geri alabilmesi için parasal haklarının iadesine karar verilir.

Polis memuruna geçmiş olsun, bu karar emsal olup bu şekilde ilişiği kesilen ve mesleğe geç başlayan bütün memurlar, özlük haklarını ve parasal haklarını dava yoluyla alabilecektir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

pomem elenme ozluk ve parasal haklarin iadesi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Yetkisini veya nüfuzunu çıkar sağlamak amacıyla kötüye kullanmaktan meslekten çıkarma cezasının iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.