a

Pomem’den çapraz bağ ameliyatı olduğu için elenen adayın kazanılan davası

Aksaray Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne 18. dönem öğrenci adayı olarak kaydı yapılan ve eğitim görmekteyken Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği gereğince sağlık raporu almak üzere Aksaray Devlet Hastanesine sevk edilen ve ayağından diz çapraz bağ ameliyatı olduğu için müvekkilin raporunda;
Ortopedi ve teşhis” hanesinde; ortopedi /12333/ opere sol diz ön çapraz bağ rüptürü, “Karar” hanesinde; “POMEM ÖĞRENCİSİ OLAMAZ, ortopedi ve travmatoloji bölümü B dilimi 25. maddesine girer” kararı verildiğinden Emniyet Teşkilatı Sağlık şartları ek 3 IV-A maddesine uygun olmadığından “pomem öğrencisi olamaz” kararı verilerek pomem’den sağlıktan dolayı ilişiği kesilen adayın ilişik kesilmesi işleminin İPTAL‘ine ve geri okula dönmesine dair kazanılan davadır.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Eş durumundan gih memurluğuna geçmek

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.