a

Eş durumundan gih memurluğuna geçmek

Eş durumundan gih memurluğuna geçmek

Eşi bankada çalıştığı için polis memurunun atandığı il’e gelemediğinden, polis memuru aile bütünlüğünün korunması için eşinin çalıştığı il olan istanbul’a gih (genel idari hizmetleri sınıfı) memuru olarak atanma talep etmiş ancak emniyet genel müdürlüğü tarafından gih memurluğuna geçişi ve eşinin olduğu yere ataması yapılmamış olup dilekçesine de cevap verilmemiştir. 60 gün içinde polis memurunun talebine bir cevap verilmediğinden talebi zımnen red edilmiş sayıldığından, zımnî redden sonra idare mahkemesine açılan dava ile polis memurunun gih memurluğuna geçmesi ve eşinin olduğu ile atamasının yapılmasına dair bölge idare mahkemesinde YD davası kazanılmıştır.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Egm’de Gih olarak çalışan memura verilen 16 ay durdurma cezasının iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.