a

Pomem giriş sınavı ön sağlık testinde boy kilodan elenen adayın kazanılan davası

Boy uzunluğu şartlarına uymasına rağmen, pomem girişi ön sağlık testinde boyu kısa olduğu nedeniyle elenen adayın kazanılan davasıdır.

Pomem giriş sınavı ön sağlık testinde boy kilodan elenen adayın kazanılan davası

Yönetmelikte belirtilen boy uzunluğuna sahip olmasına rağmen, yanlış ölçüm ve başka bir gerekçe ile boy uzunluğu şartını sağlamadığı iddiasıyla başvuru yapan adayın elenmesi işleme karşı dava açılmıştır. 27. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Sınavı Ön Sağlık Testi Ön Sağlık Komisyonu tarafından boy-kilo ölçümü sonucu Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde bayan öğrenci adayları için belirlenen minimum boy ölçüsü şartını sağlamadığından bahisle elenen adayın açılan davası 1 hafta gibi çok kısa bir sürede Yürütmenin Durdurulması kararı alınarak kazanılmıştır.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

pomem giris boydan elenme rumeysa

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kılık ve kıyafet ile ilgili mevzuatta belirlenmiş kurallara uymamaktan polise verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.