a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • Pomem giriş ön sağlık kontrolünde boyu kısa olduğu gerekçesiyle boy kilo endeksinden elenen adayın kazanılan davası

Pomem giriş ön sağlık kontrolünde boyu kısa olduğu gerekçesiyle boy kilo endeksinden elenen adayın kazanılan davası

Pomem giriş ön sağlık kontrol komisyonunda yapılan teste boy kilo endekisi sağlamadığı boyunun yönetmeliğe göre kısa olduğu gerekçesiyle başarısız sayılan adayın kazanılan davasıdır.

Pomem giriş ön sağlık kontrolünde boyu kısa olduğu gerekçesiyle boy kilo endeksinden elenen adayın kazanılan davası

Pomem girişinde adayın Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen 162 cm boy şartını sağlamadığı iddiasıyla pomem ön sağlık testinden başarısız sayılır. Adayın Yönetmeliğin EK-3 “DAHİLİYE (Endokrinoloji – Hematoloji – Nefroloji- Gastroenteroloji) ve ENFEKSİYON HASTALIKLARI” başlıklı bölümünün “A Dilimi” alt başlıklı kısmının 1/a maddesinde; “Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.” kuralını sağlamadığı iddiasıyla Ön sağlık Kontrol Komisyonu tarafından “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilmesi üzerine aday elenir.

Daha önce açılan davada yürütmesinin durdurulmasına dair karar çıkarılan adayın davası ilk derece mahkemesinde esastan da kazanılmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

pomem on saglik boy kilo endeksi 1
pomem on saglik boy kilo endeksi 2

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

İçtimaya geç kalan çevik kuvvet polis memuruna verilen ceza

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.