a

İçtimaya geç kalan çevik kuvvet polis memuruna verilen ceza

İçtimaya geç geldiği için hakkında rapor tutulacağı söylenen çevik kuvvet polis memuru ile amir arasında geçen konuşma nedeniyle, polis memuruna "amir ve üstlerine saygısız davranmak"tan verilen cezanın İPTAL'idir.

İçtimaya geç kalan çevik kuvvet polis memuruna verilen ceza

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görev yapan polis memurları, iett otobüs şoförü memurları indirdiği için gruplarının çıkış saati geldiğini düşünerek grup komiserinin de bilgisi dahilinde araçtan inerler. Ancak grup çıkışlarının verilmediğini öğrenmeleri üzerine çevik kuvvet şube müdürlüğüne hemen giderler. Amir tarafından içtimada olmadıkları için içtimaya geç gelmekten haklarında soruşturma açılacağı söylenir.

Eşi kanser hastası olan ve sicili temiz olan polis memuru durumu izah etmesine rağmen amir rapor tutacağını tekrarlar. Polis memuru ise “Komiserim benim esim hasta, bu zamana kadar hiç uyarım dahi yok, eğer rapor yazarsanız kafama sıkarım” dediği iddiasıyla hakkında soruşturma açılarak “amir ve üstlerine saygısız davranmak“tan 4 Ay Durdurma Cezası ve 4 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen cezanın İPTAL‘i sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

amir ve ustlerine karsi saygisiz davranmak 1
amir ve ustlerine karsi saygisiz davranmak 2

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kamu görevinden çıkarılan polis memurunun mesleğe dönmesi yönünde kazanılan davasıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.