a

Görev dışında trafik kazası geçiren jandarma personeline gece yolculuk yaptığı için verilen cezanın iptali

Özel Araç Kazalarının Önlenmesi konulu yazısında belirtilen zorunluluk olmadıkça gece yolculuğundan kaçınılması ile ilgili emirlerine aykırı olarak gece yolculuk yaptığı gerekçesiyle jandarmaya verilen cezanın iptali'dir

Görev dışında trafik kazası geçiren jandarma personeline gece yolculuk yaptığı için verilen cezanın iptali

Jandarma Ast. Çvş. 1. dönem statik paraşüt temel kursuna katılmak için Mardin’den Kayseri il’ine gider. Kursu tamamlayıp dönüş yolunda görev saatleri dışında kendi özel aracı ile trafik kazası geçirir. İ l.J.K.lığının Özel Araç Kazalarının Önlenmesi konulu yazısında belirtilen zorunluluk olmadıkça gece yolculuğundan kaçınılması ile ilgili emirlerine aykırı olarak gece yolculuk yaptığı gerekçesiyle hakkında “Görev sırasında veya dışında, mevzuat veya talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmak” tan idari disiplin soruşturması açılarak KINAMA CEZASI verilir.

Jandarma Ast. Çvş.’un açılan davası kazanılarak verilen cezanın İPTAL‘i sağlanmıştır.

Geçmiş Olsun, Görevlerinde Başarılar Dileriz..

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

gorev disinda trafik kazasi geciren jandarma personeline ceza 1
gorev disinda trafik kazasi geciren jandarma personeline ceza 2

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Nöbet görevinde mevzuat ve talimatlarla belirlenen kurallara aykırı hareket etmekten verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.