a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Nöbet görevinde mevzuat ve talimatlarla belirlenen kurallara aykırı hareket etmekten verilen cezanın iptali

Nöbet görevinde mevzuat ve talimatlarla belirlenen kurallara aykırı hareket etmekten verilen cezanın iptali

Nöbet görevi sırasında zırhlı kulübede olduğu için polis memuruna verilen cezanın iptali.

Nöbet görevinde mevzuat ve talimatlarla belirlenen kurallara aykırı hareket etmekten  verilen cezanın iptali

Devriye Ekipler Amirliğinde görev yapan polis memuru, nöbet noktasında sırayla nöbet tutmakta iken denetleme amiri gelerek bütün personellerin zırhlı kulübe dışında olmadığını görüp rapor tutar. Polis memurlarına nöbet noktasında görev yaparken uymaları gereken hususlar talimatname ile tebliğ edilir. Talimatnamenin 30. maddesinde ”Bölgemizin terör bölgesi olması sebebiyle uygulama noktasındaki personel, görev tarzı, dizilimi, yerleşimi, trafik ve hava şartları ne olursa olsun mutlak suretle dışarıda uzun namlulu silahlı ve çelik yelekli (içinde kesinlikle plakalı) şekilde görev alacaktır.” şeklindedir.

Personeller 4 kişi olduklarını 2 kişi nöbet tutup uygulama yaparken 2 kişinin dinlendiğini beyan etseler de haklarında açılan soruşturma sonucu “Nöbet görevinde mevzuat ve talimatlarla belirlenen kurallara aykırı hareket etmek“ten 3 Günlük Aylıktan Kesme Cezası verilir.

Polis memurunun cezasının iptali için ilk derece mahkemesinde açılan davanın red edilmesi üzerine üst mahkemeye itiraz edilerek Bölge İdare Mahkemesi‘nde polis memuruna verilen cezanın İPTAL‘i sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

zirhli kulubede olan polise verilen ceza 1
zirhli kulubede olan polise verilen ceza 2
zirhli kulubede olan polise verilen ceza 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kamu görevinden çıkarılan bekçinin ilk derece mahkemesinde kazanılan davasına egm’nin yaptığı itiraz sonucunda bölge idare mahkemesinde lehte yd çıkmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.