a

Pomem başvurusunda ön sağlık kontrolünde elenen adayın kazanılan davası

Pomem ön sağlık kontrolünde ön sağlık kontrol komisyonu tarafından boyu kısa olduğu gerekçesiyle elenen adayın davası.

Pomem başvurusunda ön sağlık kontrolünde elenen adayın kazanılan davası

27. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi’ne giriş sınavı kapsamında 16.03.2021 tarihinde Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde yapılan ön sağlık kontrolünde boyunun 162 cm’den kısa (161,1 cm) olması nedeniyle Önsağlık Kontrol Komisyonu tarafından “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilerek ön sağlıktan elenen adayın davasında Yürütmesinin Durdurulması kararı mahkemeden çıkarılarak yeniden mülakata girmesi sağlanarak, mülakatı geçmiştir.

Ön sağlık kontrolünde adayın boyunun 161,1 cm olarak ölçüldüğü belirtilmiş, Mahkemenin 10.06.2021 tarihli ara kararı gereği adayın, boy ölçümü yapılarak rapor düzenlenmesi istemiyle Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Kliniğine sevk edilmiştir. Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 12.07.2021 tarih ve 1415 sayılı tek hekim raporunda davacının boyunun 162 cm olarak ölçüldüğünü belirtilerek rapor düzenlenmiştir.

Not: Ön sağlıktan elenen polis adayları, Disiplin Cezası alan memurlar, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

pomem on saglik kontrolunde elenme 1
pomem on saglik kontrolunde elenme 2a

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Pomem’den hemanjiom sağlık nedeniyle ilişiği kesilen öğrencinin mesleğe başlaması

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.