a

Pomem’den hemanjiom sağlık nedeniyle ilişiği kesilen öğrencinin mesleğe başlaması

Pomem polis öğrencisi hemanjiom teşhisi ile sağlık nedeniyle elenmiş, davası esastan kazanılarak geri dönüşü sağlanmıştır. Eğitim sonrası göreve başlayacak.

Pomem’den hemanjiom sağlık nedeniyle ilişiği kesilen öğrencinin mesleğe başlaması

POMEM’DEN SAĞLIKTAN ELENEN ADAYIN ESASTAN KAZANILAN DAVASIDIR !.
26. Dönem pomem öğrencisi olan polis adayının, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği Ek-3-4-A daki şartları sağlamadığı (Hemanjiom Teşhisi) gerekçesiyle “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrencisi Olamaz” kararıyla sağlıktan nedeniyle pomemden ilişiği kesilmiş. Daha önce ara karar aldırılan bu dava Esastan da Kazanılmıştır. Pomem öğrencisi polis adayı pomem‘e geri dönenerek mesleğe başlayacak.

Trabzon Şehit Meriç Alemdar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne 26. dönem olarak geçici kaydı yapılan pomem öğrencisi, Yönetmeliğin ilgili maddeleri gereği öğrencinin sağlık kurulu raporu almak üzere sevk edilir. Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinden alınan 30.10.2020 tarih ve 674 sayılı Sağlık Kurulu Raporunun; “Gastroenteroloji Hanesinde: “KC’de 26X23 mm Hemanjiom” “Genel Cerrahi Hanesinde: “KC’de 26X23 mm Hemanjiom” , Teşhis Hanesinde: “Karaciger Hemanjiom 4-B-7a” Karar Hanesinde: “POMEM Öğrenci Adayı olamaz.” seklinde kanaat bildirilir. Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’nin 11.11.2020 tarihli Sağlık Kurulu Raporunda “Karacigerde Segment 8’de 23X21 mm Hemanjiom” şeklinde karar verildiği, anılan raporların davalı idarenin Sağlık Komisyonunca incelemesi sonucunda, davacının sağlık durumunun Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinin eki EK-3-4-A’ya (Hemanjiom) uymadığından bahisle POMEM Giriş Yönetmeliğinin 17’nci maddesi uyarınca Başkanlık Makamının 08.12.2020 tarihli onayına istinaden 10.12.2020 tarihinde Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden pomem öğrencisinin ilişiği kesilir. Avukat beylerce açılan dava esastan kazılarak adayın okula dönüşü ve mesleğe başlaması sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Rütbe terfi alamayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

pomem saglik hemanjiomdan elenme ilisik kesilmesi1
pomem saglik hemanjiomdan elenme ilisik kesilmesi2
pomem saglik hemanjiomdan elenme ilisik kesilmesi3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Bitcoin alan polis memuruna verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.