a

Polis memuruna verilen meslekten çıkarma cezasının iptali

Suriye dış görevine eşinin hamileliği annesinin psikolojik rahatsızlığı nedenleriyle gidemeyen özel harekat polisine açılan soruşturma sonucunda “bir görevin kendisine tevdi edildiğini öğrendikten sonra mazeretler ileri sürmek suretiyle göreve başlamayı geciktirmek” suçunu işlediği gerekçesiyle ve hizmetin aksamasına veya kamu zararının oluşmasına neden olduğundan bahisle 7068 Sayılı Kanun’un 10. maddesi gereği ağırlaştırıcı nedenler başlığındaki hükümler uygulanarak meslekten çıkarılan polis memurunun meslekten çıkarma cezasının iptali ve yoksun kaldığı parasal haklarının iadesine dair kazanılan davadır.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

C dilimi raporu olan polisin hafta sonu ve gece çalışmamasına dair karar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.