a

C dilimi raporu olan polisin hafta sonu ve gece çalışmamasına dair karar

Polis memurunun almış olduğu sağlık kurulu raporunda durumunun Emniyet Hizmetleri Sağlık Şartları Yönetmeliği’ nin “Emniyet Hizmetleri Sınıfında Sağlık Şartlarına Göre Çalışma” başlıklı 16. maddesinin C Dilimine uyması nedeniyle faal olarak çalışmaması gerekirken faal olarak çalışmasına yol açacak şekilde, hakkında tesis edilen “Hafta sonu ve gece çalışmasında sakınca yoktur” ibaresinin, “Kas ve iskelet sisteminden kaynaklı rahatsızlığı olduğu, hafta sonu ve gece nöbetlerinden muaf tutulması gerektiği, bu şekildeki çalışmanın insan hakları evrensel beyannamesine aykırı olduğundan” kaldırılması istemiyle yaptığı başvurunun reddine istinaden açılan davası ile talebinin reddine ilişkin işlem İPTAL edilmiştir. Bu karadan sonra polis memuruna hafta sonu görev yazılamayacak ve gece nöbet tutturulamayacaktır.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (2)
 • Bozok
  2 sene önce
  0 0

  C dilimli personel illa dava mı açması lazım ve emsal kararı kulalıp dava açan arkadaşlar varmı süreç ne kadar sürüyor bilgi verebilecek var mı

 • admin
  2 sene önce
  0 0

  Verilen kurul kararına rağmen şayet memuru hala gece çalıştırıyorlar veya karara aykırı başka bir tarzlarda çalıştırıyorlar ise, idarenin yaptığı bu haksız işleme karşı dava yoluna başvurulması gerekir. Davalarda ara kararlar ortalama 2 ayda esas kararlar ise ortalama 6 – 8 ayda sonuçlanmaktadır. Ara karar çıkması durumunda esas kararın çıkması beklenmez ve kanunen uygulanır. Ara karar çıkması durumunda yaklaşık 2 ayda sonuç alınmış olur.

Sıradaki haber:

Branştan çıkarılan polisin yeniden branşa dönmesi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.