a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • Paem İlk derece amirlik sınavında başarılı olarak eğitime başlayan polis memuruna sınav için yeterli süre verilmemesi.

Paem İlk derece amirlik sınavında başarılı olarak eğitime başlayan polis memuruna sınav için yeterli süre verilmemesi.

İlk derece amirlik sınavından ilişiği kesilerek dava yoluyla paem eğitimine geri dönen polis memuruna sınava girmesi için yeteri kadar süre verilmediğinden; sınava girmesi için yeteri kadar süre verilmesi konusunda kazanılan davadır.

Paem İlk derece amirlik sınavında başarılı olarak eğitime başlayan polis memuruna sınav için yeterli süre verilmemesi.

Meslek içi rütbe terfi sınavından başarılı olarak 5. dönem ilk derece amirlik eğitiminde meslek mensubu öğrenci olarak eğitim görmesi için görevlendirilen polis memurunun paem’den ilişiği kesilir. Polis memurunun davası kazanılarak yeniden ilk derece amirlik eğitimine dönmesi sağlanır. İlk derece amirlik eğitimine dönen polis memuru sınava girer. Ancak polis memuruna sınava girmesi için 3 gün gibi kısa bir süre verilir. Yeteri kadar süre verilmeyen polis memuru ilk derece amirlik eğitimi sınavını geçemez.

Polis memuruna, gireceği sınava çalışabilmesi için yeteri kadar süre verilmeyip sınavdan başarısız olduğundan; sınava çalışabilmesi için yeteri kadar süre verilerek yeniden sınava girmesi için açılan davası kazanılmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

ilk derece amirlik sinavi icin bir hafta sure verilmesi 1
ilk derece amirlik sinavi icin bir hafta sure verilmesi 2
ilk derece amirlik sinavi icin bir hafta sure verilmesi 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Eşiyle kavga eden polise verilen cezanın iptali.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.