a

Eşiyle kavga eden polise verilen cezanın iptali.

Eşiyle kavga eden polis memuruna "Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak" tan verilen cezanın iptali.

Eşiyle kavga eden polise verilen cezanın iptali.

Evde eşiyle kavga eden ve tartışma sonucu eşi tarafından şikayet edilen polis memuru hakkında adli ve idari soruşturma açılır. Eşinin şikayetini geri çekmesi sonucu polis memuru hakkında “basit yaralama suçu” nedeniyle adli olarak “sanığın (davacının) Kanunda tanımlanan suçu işlediğinin sabit olmaması nedeniyle CMK’nın 223/2-e bendi gereğince BERAATİNE” hükmedilir.

İdari olarak polis memuru hakkında açılan disiplin soruşturması sonucu “Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” tan 4 Gün Aylıktan Kesme Cezası ve 3 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen disiplin cezası ve ceza puanı İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

esiyle tartisan polise hizmet disinda resmi sifatin gerektirdigi 1
esiyle tartisan polise hizmet disinda resmi sifatin gerektirdigi 2

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Mevzuatla veya talimatlarla belirlenen kurallara aykırı hareket ettiği nedeniyle polise ceza.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.