a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Nöbet ya da nokta görevinde mevzuat veya talimatlarla belirlenen kurallara aykırı hareket etmek. Nöbette hastalanan polis.

Nöbet ya da nokta görevinde mevzuat veya talimatlarla belirlenen kurallara aykırı hareket etmek. Nöbette hastalanan polis.

Nöbet görevine gelmemek veya nöbet ya da nokta görevinde mevzuat veya talimatlarla belirlenen kurallara aykırı hareket etmek.

Nöbet ya da nokta görevinde mevzuat veya talimatlarla belirlenen kurallara aykırı hareket etmek. Nöbette hastalanan polis.

Polis memuru, nöbet esnasında rahatsızlanır. Komiseri arar ancak komiser telefonuna cevap vermez. Polis memuru 112’yi arayarak ambulans talep eder. O esnada komiser denetlemeye gelir. Polis memuru hastalığı nedeniyle gözlerini sıkar ancak komiser oturduğu ve gözlerini kapattığı iddiasıyla; görevde uyukladığı, nöbette talimatlarla belirlenen kurallara aykırı hareket ettiği gerekçesiyle hakkında rapor tutar. Polis memuru gelen ambulansla hastaneye gider ve serum takılır. Akabinde belinde zedelenme ve fıtık başlangıcı tespit edilerek polis memuruna heyet raporu verilir.

Polis memuru hakkında soruşturma açılır ve soruşturma sonunda nöbet kurallarına aykırı hareket etmekten KINAMA CEZASI ile 2 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen disiplin cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

NOT: Tercih Dışı Atama, Disiplin cezası, Mazeret ataması, Branştan çıkarılma, Pomem – Pmyo okuldan ilişik kesilmesi vb. konular için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

nöbette görevde hastalanan polise nöbet kurallarına aykırı hareket etmekten ceza
nöbet kurallarına aykırı hareket etmek cezası
nöbet görevine gelmemek nöbet kurallarına aykırı hareket etmek

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kaymakam ile sözlü münakaşa iddiasıyla polise amirine karşı saygısız davranmaktan ceza. Amire saygısızlık.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.