a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Müdürün masasına kalemi fırlatan polise Hizmet içinde resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı sarsacak davranışta bulunmaktan ceza.

Müdürün masasına kalemi fırlatan polise Hizmet içinde resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı sarsacak davranışta bulunmaktan ceza.

Müdüre 'Size hakkımı helal etmiyorum, Hepinizle görüşeceğiz' dediği gerekçesiyle polis memuruna verilen 16 ay uzun süreli durdurma cezasının iptalidir.

Müdürün masasına kalemi fırlatan polise Hizmet içinde resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı sarsacak davranışta bulunmaktan ceza.

Polis memuruna görevden uzaklaştırıldığı tebliğ edileceği bu yüzden tebliğ evrakını imzalaması gerektiği bildirilir. Polis memuru haksız yere görevden uzaklaştırıldığını düşündüğünden tebliği imzalamak istemez. Müdürün ısrarı ile tebliği imzalayan polis memuru “SİZE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM, HEPİNİZLE GÖRÜŞECEĞİM” diyerek tehditkar ve hakaret içerikli cümleler kullandığı ve kalemi müdürün masasına attığı iddiasıyla hakkında rapor tutulur. Polis memuru hakkında “Hizmet içinde resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” tan soruşturma açılıp 16 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezası ve 5 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak müdüre karşı tehditkar ve hakaret içerikli cümleler kurduğu nedeniyle verilen 16 ay uzun süreli durdurma cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

müdürün masasına kalem fırlatmak amire saygısızlık
amire saygısızlık kalem fırlatmak
resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı sarsacak davranışlarda bulunmak

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amire senden büyük Allah var, hakkımı helal etmiyorum diyen polise verilen cezanın iptali.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.