a

Amire senden büyük Allah var, hakkımı helal etmiyorum diyen polise verilen cezanın iptali.

WhatsAp'tan müdüre karşı yazdığı yazı nedeniyle amir veya üstlerini küçümsemekten polis memuruna verilen disiplin cezasının ipatlidir.

Amire senden büyük Allah var, hakkımı helal etmiyorum diyen polise verilen cezanın iptali.

Polis memuru hakkında whatsApp uygulamasından emniyet müdürüne karşı “Müdür oldum diye ne oldum delisi oldun ama senden büyük Allah var. O kadar insanın ahı beynindeki damarları da patlatır, kalbindeki damarları da. Varsa hakkım haram olsun.” şeklinde paylaşım yaptığı iddiasıyla rapor tutularak soruşturma açılır.

Soruşturma sonunda, polis memurunun bu sözleri müdüre karşı söylediği iddiasıyla “Amir veya üstlerini söz, yazı, tutum veya davranışlarıyla küçümsemek” ten 24 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezası ve 5 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak amir veya üstlerini küçümsemekten verilen disiplin cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

amir veya üstlerini küçümsemek senden büyük Allah var hakkım haram olsun
senden büyük Allah var hakkımı helal etmiyorum amir veya üstlerini küçümsemek

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

6 aydan fazla başka birimde çalışan komiser yardımcısının branştan çıkarılmasının iptali. Özel harekat branş yönergesi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.