a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Milletvekiliyle tartışan, milletvekiline kimlik soran polise verilen cezanın iptali. Milletvekili aracını durdurmak.

Milletvekiliyle tartışan, milletvekiline kimlik soran polise verilen cezanın iptali. Milletvekili aracını durdurmak.

Trafik uygulamasında milletvekilinin aracını durdurup kimlik soran ve milletvekiliyle tartışan polis memuruna verilen disiplin cezasının iptalidir.

Milletvekiliyle tartışan, milletvekiline kimlik soran polise verilen cezanın iptali. Milletvekili aracını durdurmak.

Nişantaşı bölgesinde trafik uygulaması yapan polis memuru durdurduğu bir araçtan kimlik ister. Araç sürücüsü araçta millet vekili olduğunu ve kendisinin de oğlu olduğunu beyan eder. Polis memuru millet vekilinin kartını görmek ister ancak milletvekili kendi kartını vermeyip polise araç kartına bakmasını söyler. Bunun üzerine millet vekili ve oğlu ile polis memuru arasında sözlü tartışma çıkar. Milletvekili polis kimliğini görmek istediğini söyler. Polis memuru kimliğini gösterir, milletvekili kimliğin fotoğrafını çekeceği zaman polis “çekemezsin bunun resmini” diyerek polis kimlik kartını cebine koyar.

Polis memuru hakkında yapılan şikayet sonrası soruşturma açılarak; Karayolları Trafik Kanunu’nun 71. maddesine göre geçiş üstünlüğü bulunan ve yasama dokunulmazlığına haiz milletvekiline tahsisli araç olduğunu anlaması üzerine herhangi bir işlem yapmaksızın geçişini sağlaması gerekirken münakaşaya girdiği için kusurlu bulunup 16 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezası ve 5 Ceza Puanı verilir.

Milletvekiliyle tartışan polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen Disiplin Cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

millet vekiline kimlik soran millet vekilini durduran
millet vekiline kimlik soran millet vekilini durduran polise ceza 2a
milletvekilinin arabasını durduran ve milletvekiliyle tartışan polis

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Jandarma sözleşmeli uzman erbaş adayının güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması davası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.