a

Mevzuata aykırı giyinmek suretiyle görevde sivil çalışan polise verilen cezanın iptalidir.

Sivil kıyafetle görevde çalışan polis memuruna "Mevzuat veya talimata aykırı olarak eksik kuşam ve teçhizatla göreve çıkmak." tan verilen cezanın iptal edilmesi davası.

Mevzuata aykırı giyinmek suretiyle görevde sivil çalışan polise verilen cezanın iptalidir.

Mevzuata aykırı giyinmekten polis memuruna ceza.
Göreve resmi üniforma ile gelen, ancak üniforma üstüne kahve döküldüğü için düz siyah renkli polar mont ve mont içerisinde beyaz tişört ile sivil çalışmak zorunda kalan polis memuruna 7068 sayılı Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin Kabulüne Dair Kanun’un 8. Maddesinin 3. Fıkrasının a-1 bendinde, “Mevzuat veya talimata aykırı olarak eksik kuşam ve teçhizatla göreve çıkmak.” tan soruşturma açılmış ve 3 günlüğe kadar aylıktan kesme cezası verilmiştir.

Avukat beylerce idare mahkemesine açılan davası kazanılarak, polis memuruna verilen ceza İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin Cezası alan, Pomem’den elenen, Eğitim sonu sınavından başarısız sayılan, eş durumu ataması yapılmayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya her türlü konularda idare ile sorun yaşayan tüm personeller, bizlerle irtibata geçmeniz durumunda, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için İptal davaları açılacaktır. Bizi aramanız yeterlidir.
GSM: 0552 559 4913

sivil kiyafet giymek kilik kiyafetten ceza1
sivil kiyafet giymek kilik kiyafetten ceza2

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Vatandaşa kötü muamelede bulunduğu gerekçesi ile polis memuruna verilen cezanın iptali davasıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.