a

Meslekten ilişiği kesilen aday komiser yardımcısının mesleğe geri dönmesi

Adaylık süresi içinde disiplin cezası aldığı için meslekten çıkarılan komiser yardımcısının yeniden mesleğe dönmesi yönünde kazanılan davadır.

Meslekten ilişiği kesilen aday komiser yardımcısının mesleğe geri dönmesi

Aday komiser yardımcısı, hakkında açılan idari disiplin soruşturması nedeniyle 3 Günlük Aylıktan Kesme Cezası verildiği için; 657 Sayılı DMK madde 57 “adaylık süresi içerisinde aylıktan kesme veya kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almış olanların disiplin amirlerinin teklifi ve atamaya yetkili amirin onayı ile ilişkileri kesilir” hükmü gereğince meslekten çıkarılır.

Komiser yardımcısına daha önce verilen disiplin cezası iptal ettirildi ve bu karar ile de dmk gereği meslekten çıkarma işlemi İPTAL ettirilerek Mesleğe Dönüşü sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

aday komiser yardimcisinin ihraci 1
aday komiser yardimcisinin ihraci 2
aday komiser yardimcisinin ihraci 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Tremor – el titremesi nedeniyle pomemden ilişiği kesilen adayın kazanılan davasıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.