a

Meskun mahalde ateş’den polis memuruna verilen cezanın iptali

Düğünde ateş ettiği iddiası ile yapılan araştırmada el svaplarında herhangi bir atış izine rastlanmayan polis memuruna verilen ceza iptal ettirilmiştir.

Hakkında “Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması” ndan adli soruşturma açılan ve “Korku, kaygı ve panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme” suçundan 5 ay hapis cezası ile cezalandırmasına, CMK 231/6. maddesindeki şartlar gerçekleştiğinden Hükmün Açıklanmasının Geriye Bırakılması yönünde karar verilen polis memuruna “Meskun yerlerde, binalarda, herkesin dolaşıp gezebileceği veya oturabileceği yerlerde silah atmak” tan 24 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezası ve 5 Ceza Puanı verilmesi gerekirken geçmiş hizmetleri olumlu olduğu ve sicili temiz olduğu için cezada indirime gidilerek 10 Ay Kısa Süreli Durdurma ve 4 Ceza Puanı verilen polis memurunun Cezasının İptalidir.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Sorumluluğundaki tutuklu şahıs kaçtığı için polis memuruna verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.