a

Sorumluluğundaki tutuklu şahıs kaçtığı için polis memuruna verilen cezanın iptali

Sorumluluğundaki tutuklu şahıs kaçtığı için polis memuruna verilen cezanın iptali

TUVALETE GİTTİĞİ ESNADA TUTUKLU ŞAHIS KAÇTIĞI İÇİN POLİS’E VERİLEN 10 AY DURDURMA CEZASININ İPTALİDİR !.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilecek olan şüpheli iki tutuklu şahsın muhafazasından mesai arkadaşıyla birlikte sorumlu olan polis memuru, iki şüpheliyi mahkemeye götürüp bekleme salonunda beklerken polis memuru kısa süreli tuvalet ihtiyacı için ayrılır, şüphelilerden birisi kaçar. Kaçan şahıs yeniden yakalanır. Polis memuruna “muhafazası veya sevkiyle yükümlü bulunduğu şüpheli, sanık, tutuklu veya hükümlünün uyanık davranmamak ya da önlem almamak yüzünden kaçmasına neden olmak ya da yakalama görevini savsaklamak” maddesinden 20 ay durdurma cezası gerektirirken geçmiş hizmetleri iyi ve sicili temiz olduğu için 10 ay durdurma cezası ve 4 ceza paunı verilmiştir. Avukat beylerce açılan dava sonucu polis memurunun cezası iptal ettirilmiştir.
Geçmiş olsun, görevlerinde başarılar dileriz..

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Yasadışı bahis oynayan polis memuruna verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.