a

Mazeret ataması yapılmayan polislerin durumu ne olacak ?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (58)
 • YAKUP KALLIKÇI
  5 gün önce
  0 0

  Bende mazeret tayini istedim önce mazeret döneminde değerlendirilecek diyordu, şimdi ise genel atama döneminde değerlendirilecek diyor. Genel atama yapılacaksa niye mazeret atama istedik ki

 • admin
  4 gün önce
  0 0

  Mazeret atamaları bu yıl mart ayında yapılacak ve bir çok kişinin ataması yapıldı. Sizin atamanız yapılmasıyla yasal olarak talebiniz zımnen red edilmiş sayılır. İsterseniz genel atama dönemini bekleyebilir veya isterseniz atamanızın yapılması için dava yoluna başvurulabilirsiniz.

 • Süleyman Özer
  2 hafta önce
  1 0

  Merhabalar 27. Dönem İstanbul personeliyim eşimin 1 yıl özel sektörden sigorta günü dolduktan sonra resmi nikah evraklarını içeriye verdikten sonra eşleri en fazla 1 yıl ayrı tutma gibi bı olasılık var mıdır Eylül başında belgeleri içeriye verecem Eylül sonunda olumlu cevap gelmez ise nasıl bir yol izlemeliyim ?

 • admin
  2 hafta önce
  0 0

  Dmk yer değiştirme yönetmeliği madde 14 d)… gereği eşiniz en az 360 gün sigorta şartını sağladığı için anayasa madde 41 aile bütünlüğünün korunması gereği emniyet atama yönetmeliği madde 18 kapsamında mazeret ataması talebinde bulunabilirsiniz Süleyman bey.

 • Bülent Çelebi
  2 hafta önce
  0 0

  2021 yilinda 2’ci şark görevi için Adıyaman iline tayinim çıktı. 1973 doğumluyum. Konya iline dilekçe yazarak tayin istedim sonucu ne olur teşekkürler.

 • Serkan
  2 hafta önce
  0 0

  2021 yılında tayinim tercih dışı olarak istanbul a çıktı ve bende ev kiraları çok pahalı diye erteledim. Halen ilişik kesmedim.Depremden dolayı memleketim olan Hatay iline mazeret verdim ailemin evleri hasar aldı ve maddi manevi çok etkiledi bizleri acaba uygun görürde değiştirirler mi.

 • Enes
  3 hafta önce
  0 0

  Ankara da 2. Yılım polisim ilk tayinim şubat ayında nikahım oldu eşim Giresun’da hemşire sözleşmeli 3+1 benden daha önce memur ve hala orda onun yanına tayin istedim mart ertelenen mazeret atamasına yetişir mi ?

 • admin
  3 hafta önce
  0 0

  Enes bey merhabalar, mazeret atamaları Mart ayına ertelendiği için atama talebiniz mazeret ataması dönemine yetişecektir.

 • Emre
  3 hafta önce
  0 0

  İyi günler 2022 atama dönemin de tayinim artvin ilinden istanbul iline cıktı fakat 2022 9. Ayda dugunum nedenıyle 1 yıl durdurma ile artvin ilinde görevime devam etmekteyım . Eşim artvin ilinde 3 yıldır kendı adına kayıtlı vergı levhalı avukatlık ofisi var ve burada artvin barosuna baglı avukat olarak calısmakta. Bende bunun ıcın eşimin dükkanından dolayı eş durumundan tekrardan tayınımın ıstanbul ilinden artvin iline yapılması ıcın es durumundan dilekce verdım suan dilekcem pbs de mazeret atama donemınde degerlendırılcektır dıyor, eger olumsuz sonuclanırsa gih memurluguna gecme sansım varmı bide olumlu sonuclanma olasılıgı nedir bu yenı duzenlemelerden sonra

 • admin
  3 hafta önce
  0 0

  ikinci şark olarak anayasa madde 41 aile bütünlüğünün korunması kapsamında atamanız yapılabilir. Atamanız olmaz ise Gih sınıfı memurluğuna geçmek yönünde talepte bulunabilirsiniz.

 • gül
  1 ay önce
  0 0

  eşim beledıyede çakılı işçi ocakta nikah kıydım dilekçemi yazdım diyarbakıra gıtmek için arkadaşlarımın dilekçeleri mazeret atamasında degerlendırılecektır dıye yazıyo ama benımkı su tarıhlı dılekcenız degerlendırılecektır dıyo ne oluyo bu şimdi

 • admin
  1 ay önce
  0 0

  Şubat sonuna kadar resmi cevap verilmezse talebiniz red edilmiş sayılır Gül hanım.

 • Ahmet
  1 ay önce
  0 0

  Merhabalar. 27. Dönem İstanbul Personeliyim 29 eylül de eş durumundan verdiğim dilekçe hala daha mazeret atama döneminde değerlendirilecektir yazıyor. Eşim o zaman aynı yerde 6 aydır sigortalıydı geçen bu sürede 1 yıllık oldu ve hala bir dönüş yok oda bende Trabzon luyuz. Dilekçe ye en fazla kaç ayda cevap vermelilerdir?

 • admin
  1 ay önce
  1 0

  Dilekçeye 30 gün içerisinde cevap verilmesi gerekmektedir. Cevap verilmezse talebiniz zımnen red edilmiş sayılır. Mazeret atamaları Şubat ve Eylül aylarında yapılmaktadır. En kısa sürede yeniden dilekçe yazmanızı öneririz şubat mazeret atama sonuçları açıklanmadan. Şubat sonuna kadar da atamanız yapılmaz ise dava yoluna başvurulması gerekmektedir.

 • Belkıs
  2 ay önce
  0 0

  Merhaba. Nişanlım Muşlu Ankara’ da görev yapan Bende muşta sözleşmeli öğretmenim.

 • admin
  2 ay önce
  0 0

  Belkıs hanım merhabalar, evlenmeniz durumunda sözleşme süreniz bittikten sonra eş durumu ataması talebiyle eşinizin yanına atanabilirsiniz. Eğer eşinizin sizin yanınıza atanmasını istiyorsanız Emniyet atama yönetmeliği gereği Muş il’i büyük şehir belediyesi olmadığından maalesef polis olarak Muş’a atanamaz. Evlendikten sonra eşiniz aile bütünlüğünün korunması gereği gih sınıfı memurluğuna atamasının yapılarak sizin olduğunu ile atama talep edebilir.

 • Arif
  2 ay önce
  0 0

  Eşim konyada ben istanbulda görev yapıyoruz ben konya nüfusuna kayıtlıyım evlendik konyaya tayin istedim nufus kütüğü konya olunca tayinde sıkıntı olurmu ikimizde polisiz

 • admin
  2 ay önce
  0 0

  Emniyet atama yönetmeliği madde 7 gereği Konya büyükşehir belediyesi olduğu için atamanız önünde bir engel yoktur Arif bey.

 • Bilgisayar işletmeniyim. Eşim sözleşmeli olduğu için atama istedim 3 yılım dolmadığı için 12 ay geçici görevlendirme verdiler. 4 aydır çalışıyorum ikametimi almadım bekletiyorum. Eş durumunda geçici görev yolluğu verilmiyor diyor harcama yetkilisi. Bu doğru mu?

 • admin
  2 ay önce
  0 0

  Ahmet bey merhabalar evet maalesef verilmiyor bu durumda ancak harcırah kanununa aykırı bir durumdur. Geçici görevlendirmeyi siz istemediniz asalaten atama istediniz bunda rağmen geçici görevlendirme yapıldıysa geçici görev yolluğunun da verilmesi gerekir. Dilekçe yazarak talep edin verilmezse yeniden bizimle iletişime geçebilirsiniz dava yoluna başvurularak bu ücret alınabilir.

 • Süleyman
  3 ay önce
  1 0

  27. Dönem İstanbul personeliyim eşimin özel sektörden 6. Ayda sigortasını doldurduğum zaman evraklarimi içeriye verdikten sonra eşime tabi olma olasılığı var mı eşim Diyarbakır’da bende Diyarbakır dogumluyum

 • admin
  3 ay önce
  0 0

  Süleyman bey merhabalar, Dmk yer değiştirme yönetmeliği madde 14-d) fıkrası gereği; eşi özel sektörde çalışan memurun eşinin yanına atanabilmesi için, eşinin son 2 yıl içerisinde en az 360 gün sosyal güvenlik priminin olması ve halen çalışıyor olması gerekmektedir. Eşinizin 360 gün sigortası yoksa talebiniz red edilebilir, 360 gün şartını sağladığı zaman atama talep edebilirsiniz. Emniyet atama yönetmeliği madde 7 gereği atamayı talep ettiğiniz il büyük şehir belediyesi olduğundan sizin de memleketiniz olsa atamanıza engel değildir. Anayasa madde 41 aile bütünlüğünün sağlanması gereği de eşinizin yanına atanabilirsiniz.

 • Yunus
  3 ay önce
  0 0

  Ben 1. Derece şehit yakınıyım ve şuan polis okulunda okuyacağım mezun olduktan sonra tayin atmam direk memleketine olabilir mi

 • admin
  3 ay önce
  0 0

  Mezun olan aday memurun atama yönetmeliği madde 13’teki “7 nci maddede belirtilen hükümler saklı kalmak kaydıyla;” hükmü gereği ve mazeret ataması başlıklı 18. maddedeki “7 nci maddenin birinci fıkrasının (d) bendinde sayılanların kendi istekleriyle atanma talebinde bulunması.” hükmü gereği atama talep etme hakkınız vardır Yunus bey.

 • Ercan
  3 ay önce
  0 0

  Merhaba 8 yıllık polis memuruyum. Geçen sene şark atamasıyla x ilçesine geldim. 5 yıllık evliyim eşimin kendi memleketi olan y şark ilçesine zabıt katibi olarak ilk defa atanması durumunda eş durumundan yanına gidebilir miyim ?

 • admin
  3 ay önce
  0 0

  Merhabalar Ercan bey, anayasa madde 41 gereği aile bütünlüğünüzün sağlanabilmesi için eşinizin atandığı ilçeye atama talep edebilirsiniz.
  -Eğer farklı iller ise ikisi de şark olduğu için zorunlu hizmet bölgesinde aksama olmayacağı için kamu zararı oluşmayacağından atamanızın yapılması gerekir.
  -Aynı ilin farklı ilçelerinde ise şayet; eğer ilçeler birbirinden uzak ise ve aile hayatınıza zaman ayıramadığınız için ait bütünlüğünüze olumsuz etkisi varsa yine atamanız yapılabilir.
  -Aynı ildeki farklı bir ilçe de ve çok uzak mesafe değilse kabul edilip edilmemesi idarenin takdirindedir.

 • Emrah
  3 ay önce
  0 0

  27 dönem İstanbul personeliyim evlilik yaptım Kasım ayında eş durumundan Van’a gitmek için evrakları teslim ettim eşim özel sektör 6 yıllık sabit çalışan. gerekli bütün şartları taşımaktayız ama mazeret atama döneminde değerlendirilecektir yazmakta netice olarak kabul görme durumu nedir ve mazeret atama dönemleri hangi tarihler arasındadır?

 • admin
  3 ay önce
  0 0

  Emrah bey merhabalar, mazeret atamaları Şubat ve Eylül aylarında yapılmaktadır. Kabul edilme ihtimali yüksektir.

 • Yıldırım
  6 ay önce
  0 0

  Babam 2330. Maddeden gazi dilekçe versem kendi ilime atamam yapılırmı mazeret ataması döneminde

 • İlh
  6 ay önce
  0 0

  Merhaba ekim ayında eş durumundan dilekçe versem olurmu? Atamam

 • admin
  6 ay önce
  0 0

  Sonraki atama dönemine sarkar. Ancak idare isterse erken de atama yapabilir.

 • Oğuz
  6 ay önce
  1 0

  batı ilinde görev yapıyorum eşim doğu ilinde bir üniversite kazandı

 • admin
  6 ay önce
  1 0

  Oğuz bey eşinizin eğitimi nedeniyle atama yapılmıyor maalesef. Ancak batıdaki zorunlu hizmet süreniz bitip ikinci bölgeye atamanız yapılacağı zaman eşinizin eğitimi gereği okuduğu ile atama talep edebilirsiniz aile bütünlüğünün korunması gereği. Yapılacak atamada eş durumunuzun da değerlendirilerek atamanızın yapılması gerekir.

 • Nurettin
  8 ay önce
  0 0

  İyi geceler. 2021 yılı genel atama döneminde 2. Bölgeden 1. Bölgedeki bir ile atandım. Çocuğumda atandığım il değilde başka bir 1. Bölgedeki ilin Fen lisesine yerleşti ve okulun pansiyonda yatılı olarak okudu. 9. Sınıfta okumakta ilken geçici görevli olarak okuduğu ile atandım. Ancak gelişen maddi imkansızlıklar sebebiyle dilekçe yazarak geçici atamamı iptal ettim. 10. Sınıfta okuyan kız çocuğumu 2. Bölgedeki bir ilin fen lisesine nakil isteyerek o ile tayin isteyebilir miyim? İstemem halinde tayinim çıkmazsa İdari yargı yoluna başvurmam halinde kazanabilir miyim? Ayrıca bulunduğum 1. Bölge ilinde 1 yılım doldu. Bu konudaki görüşünüz nedir?

 • admin
  8 ay önce
  1 0

  Nurettin bey çocuğunuzun geçiş yapacağı il de aynı bölge ve gruptaki bir il ise şayet; kamu zararı oluşmayacağı ve zorunlu hizmette bir aksama meydana gelmeyeceği için atamanız yapılabilir. Aksi halde geçiş olması zor. Zira çocuğun eğitimi nedeniyle atamanın olabilmesi için ilköğretimden ortaöğretime geçiş sınavından aldığı paun ve gittiği okul önemlidir. Sizin çocuğunuz ise anladığımız kadarıyla lise bile yeni geçmemiş 2 yıl olacak yani 10. sınıfta. Bu durumda biraz zor..

 • Seyit Seyit
  8 ay önce
  0 0

  2018 yılından itibaren Diyarbakır iline gönüllü atanmak icin şark dilekcesi ve mazeret dilekçesi veriyorum. Diyarbakırlı olduğum için atamam çıkmıyor. Mazeretim annemin %92 özürlü sağlık kurulu raporu var. Ne yapabilirim.

 • admin
  8 ay önce
  0 0

  Tek çocuk iseniz veya tek çocuk olmamanız durumunda mahkeme kararı ile vasiliğini aldıysanız buna rağmen atamanız çıkarılmadı ise dava yoluna başvurularak atamanız sağlanabilir Seyit bey.

 • Hakan
  8 ay önce
  0 0

  Eşim sözleşmeli sağlıkçı eşimin yanına gidebilmem için mazeret ataması dilekçesi haricinde vermem gereken evraklar neler yardımcı olur musunuz??

 • admin
  8 ay önce
  0 0

  Eklemeniz gereken evraklar genel olarak şunlardır; Eş durumu ataması için dilekçe, eşinizin kimlik fotokopisi, evlilik cüzdanı ilk üç sayfa fotokopisi, eşinize ait görev belgesi ve hizmet dökümü, eşinize ait ilk atama onay belgesi.

 • Ayşegül
  8 ay önce
  0 0

  Merhaba benim eşim geçen sene mazeret tayini ile Mersn iline tayin istedik ben Ünv personeliyim ve bana kadro verileceği geçici görevlendirme ile başlamam gerektiğini ilk kadroda alanacağımı söylenmişti şimdi kadroda yer verilmiyor bana eşim tekrardan dilekçe verdi. Bnm hizmet ve atama belgemi istediler sizce durum ne olur 3 çocuğumuz var ve şimdi mersindeyiz ama Ağustos ayında görev sürem bitiyor Maraş’ta başlamam gerekiyor

 • admin
  8 ay önce
  0 0

  Sorunuzu tam anlayamadık, anladığımız kadarıyla; eşinize geçici görevlendirme verilip geçici görevlendirmesi bittiyse şayet; siz de çalışmaya devam ediyorsanız istenen belgeleri sunmanız durumunda eşinizin ataması yapılır.

 • Burak
  8 ay önce
  0 0

  Eş durumundan geçici atamam yapıldı asaleten ama

 • İlh
  11 ay önce
  0 0

  Bende verdim subatta genel atama doneminde degerlendirilicektir yaziyor esim 360 gun primi doldurdu ozel sektorde daha bekliyorum ustelik benim gunluk yolda git gel 350 km aylik nerden baksan 8000 8400 km yol yapiyorum git gel 8 9 saatim yolda geciyor kisaca sürgün

 • admin
  11 ay önce
  0 0

  Mazeret atamaları genel atama döneminde değil, her yıl şubat ve eylül aylarında yapılmaktadır İlh bey.

 • Şahin
  1 sene önce
  0 0

  Mart sonuna kadar mazaret tayin sebebine yeni açıklamalar yapılacağı bilgisi ne kadar doğru???

 • admin
  1 sene önce
  0 0

  Atama yönetmeliğine aykırı bir durum olduğundan doğru olup olmadığını sizin kanaatinize bırakıyoruz. Zira EMNİYET HİZMETLERİ SINIFI MENSUPLARI ATAMA VEYER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ
  Mazeret Atama Dönemi başlıklı 3. Maddesinde mazeret ataması tanımı şu şekilde yapılmaktadır; “Genel atama dönemi dışında Şubat ve Eylül aylarında bu Yönetmelikte gösterilen esaslara göre yapılan atama dönemini, ifade eder.”

  İlgili maddeden açıkça anlaşılacağı üzere mazeret atamaları yılda 2 defa Şubat ve Eylül aylarında yapılmaktadır. Şubat ayında zaten atamalar yapıldı, yönetmeliğe aykırı olarak mart ayında yeniden atama yapılacağını sanmıyoruz.

 • Türk Polisi 34
  1 sene önce
  0 0

  ŞUBAT AYI MAZARET ATAMASI KESİN OLARAK BİTTİ Mİ ? BENİM SİSTEMDE HALA MAZERET ATAMA DÖNEMİNDE DEGELENDİRİLECEKTİR YAZIYOR…

 • admin
  1 sene önce
  0 0

  EMNİYET HİZMETLERİ SINIFI MENSUPLARI ATAMA VEYER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ
  Mazeret Atama Dönemi başlıklı 3. Maddesinde mazeret ataması tanımı şu şekilde yapılmaktadır; “Genel atama dönemi dışında Şubat ve Eylül aylarında bu Yönetmelikte gösterilen esaslara göre yapılan atama dönemini, ifade eder.”

  İlgili maddeden açıkça anlaşılacağı üzere mazeret atamaları yılda 2 defa Şubat ve Eylül aylarında yapılmaktadır. Şubat ayı mazeret atamaları yapıldı. Sizin atamanız yapılmadıysa İdari Yargılama Usulü Kanunu madde 10 gereği atama talebiniz zımnen red edilmiş sayılır.

 • Ahmet TEMİZSU
  1 sene önce
  0 0

  Eş durumu atamaları ne zaman açıklanacak bilginiz var mı?

 • admin
  1 sene önce
  0 0

  Ahmet bey, eş durumu atamaları mazeret atamaları olup, Şubat ayında açıklandı. Atamanız yapılmadıysa atama talebiniz zımnen red edilmiş sayılır.

 • Madurlar
  1 sene önce
  1 0

  Sağlıktan eş durumu tayin istedik raporlarımızı gönderdik sağlık işleri daire başkanlığından cevap bekleniyor 2 aydır bekliyoruz hala cvp yok sağlık komisyonu ne zman toplanacak ki

 • admin
  1 sene önce
  0 0

  30 gün içerisinde talebinize cevap verilmediyse zımnen red edilmiş sayılır. Dava yoluna başvurulabilir.

 • Sahin
  1 sene önce
  0 0

  Dilekceniz Mazeret atama doneminde degerlenecektir yaziyor subat bitti mart 7 oldi halen daha haber yok konu hakkinda bilgisi olan varmi ?

 • admin
  1 sene önce
  0 0

  Şahin bey mazeret atamaları her yıl Şubat ve Eylül aylarında yapılmaktadır. Şubat ayı mazeret ataması için yapmış olduğunuz başvuruya talebiniz doğrultusunda kesin bir cevap verilmediyse atama talebiniz zımnen red edilmiş sayılıyor. Değerlendirme atama dönemi sonunda biter yani Şubat ayı bitiminde kesin bir cevap verilmesi gerekirdi. Cevap verilmediyse halen aynı şeyler pbd’de yazıyor ise talebiniz zımnen red edilmiştir. Dava yoluna başvurulabilir ve dava yoluyla atamanız sağlanabilir.

 • Hüseyin B
  1 sene önce
  0 1

  Mazeret atama döneminde değerlendirilecektir yazıyor nisanda eşimin sözleşmesi bitiyor öğretmen ne olur sizce

 • admin
  1 sene önce
  1 0

  Mazeret ataması dönemi bu dönemdir (Şubat ayıdır). Bu ay sonuna kadar açıklanmazsa atama talebiniz red edilmiş sayılır. Nisan ayı beklenmeden dava yoluna başvurularak, mahkeme kararıyla atamanız sağlanabilir Hüseyin bey.

 • Muhammed
  1 sene önce
  0 1

  Benim ev 20 km üzeri 5 km yurumem var

 • Mehmet
  1 sene önce
  4 4

  Mazeretin önemine göre sıralama yapılıp peyder pey ay sonuna kadar açıklanacağı söyleniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.