a

Komiser yardımcısı rütbe terfi davası emsal kararıdır. Kadrosuzluktan terfi etmez kararının iptali.

Kadrosuzluktan terfi etmez gerekçesiyle merkez değerlendirme kurulu kararı ile rütbesi verilmeyen komiser yardımcısının kazanılan rütbe terfi davasıdır.

Komiser yardımcısı rütbe terfi davası emsal kararıdır. Kadrosuzluktan terfi etmez kararının iptali.

Mesleğe başladığı tarihten itibaren olumsuz davranışı olmayan, hakkında adli – idari hiçbir soruşturma bulunmayan, hatta başarılı çalışmaları nedeniyle kaymakamlık tarafından 4 adet başarı ile 1 adet üstün başarı belgesi alan, performans değerlendirme puanı Çok İyi olan komiser yardımcısı 3201 Sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu madde 55 ve Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışmalarına İlişkin Yönetmelik’in 12. maddesindeki bütün şartları sağlamasına rağmen; Merkez Değerlendirme Kurulu tarafından “Kadrosuzluktan Terfi Etmez” kararı nedeniyle rütbe verilmez.

Kadrosuzluktan Terfi Etmez gerekçesiyle rütbesi verilmeyen Komiser Yardımcısının “Komiserlik Rütbesine Yükselmesi” için avukat beylerce açılan davası kazanılmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

emniyet rütbe terfi
rütbe terfi davası
rütbe terfi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Özel harekat branşından çıkarılan polisin branşa dönme talebinin red edilmesi davası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.