a

Jandarma Astsubay Üst Çavuş’a amir ve üstlerinin uyarılarına uymamak’tan verilen cezanın iptali

Astsubay kıdemli üst çavuş ile Astsubay üst çavuş arasında "hazırlanan evraklar" nedeniyle çıkan sözlü tartışmadan dolayı, Astsubay üst çavuşa verilen aylıktan kesme disiplin cezasının iptaline dair kazanılan davadır.

Jandarma Astsubay Üst Çavuş’a amir ve üstlerinin uyarılarına uymamak’tan verilen cezanın iptali

Jandarma Karakol Komutanlığında görev yapan Jandarma Astsubay Üstçavuş‘a, karakol komutanı jandarma astsubay kıdemli başçavuş tarafından ” maiyetinde olan jandarma uzman erbaşların sözleşme yenileme evraklarını gerekli değisikliklerin de yapılarak hazırlanması” talimatı verilir. Talimata uygun olarak belirtilen evrakları hazırlayan astsubay üstçavuş, evrakları teslim etmek üzere İlçe Jandarma Komutanlığı Personel Lojistik Kısım Amiri Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavus’un odasına gider ve söz konusu evrakları teslim ettikten sonra kendisi tarafından evrakın “uygundur/uygun değildir” bölümünün eksikliği ve işaretlenmesiyle alakalı olarak sözlü tartışma yaşanır. Tartışma seslerini duyan Merkez İlçe Jandarma Komutanı jandarma üsteğmen olaya müdahil olarak kendisiyle birlikte orada bulunan diğer jandarma personelince yaşanan olaya dair tutanak tanzim eder. Soruşturma devam ederken Merkez İlçe Jandarma Komutanı FETÖ/PDY soruşturmasında gözaltına alınarak görevden uzaklaştırılır. Soruşturma başkanı jandarma astsubay kıdemli başçavuş tarafından astsubay üstçavuşun ifadesini alınır. Amir ve üstlerinin, görev ve mesleki konulara veya tutum ve davranışlarına ilişkin uyarılarına uymamak ya da bu uyarılara kayıtsız kalmak, amir ve üstleri tarafından sorulan soruları gereken süre içinde yanıtlamamak” fiilini işlediği iddiasıyla 7068 sayılı kanun (8-3/a-2) Maddesi uyarınca 3 (üç) günlük aylıktan kesme cezası ile cezalandırılır. Avukat beylerce açılan dava ile verilen ceza İPTAL ettirilmiştir. Jandarma personeli müvekkile geçmiş olsun, görevlerinde başarılar dileriz.

Not: Disiplin Cezası alan, Pomem’den elenen, Eğitim sonu sınavından başarısız sayılan, eş durumu ataması yapılmayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya her türlü konularda idare ile sorun yaşayan tüm personeller, bizlerle irtibata geçmeniz durumunda, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için İptal davaları açılacaktır. Bizi aramanız yeterlidir.
GSM: 0552 559 4913

amir ve ustlerin uyarisina uymamak sorulari cevaplamamak1
amir ve ustlerin uyarisina uymamak sorulari cevaplamamak2
amir ve ustlerin uyarisina uymamak sorulari cevaplamamak3
amir ve ustlerin uyarisina uymamak sorulari cevaplamamak4

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Sivil hayatında, görev istirahatli saatlerde, alkol alan ve sarhoş olan memura vatandaşla tartışma yaşadığı için verilen ceza

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.