a

instagramda resmi kıyafetle paylaşım yapan polis memuruna verilen cezanın iptali.

Görev sırasında veya dışında, mevzuat veya talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmak 'tan polise verilen cezanın iptali.

instagramda resmi kıyafetle paylaşım yapan polis memuruna verilen cezanın iptali.

Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü‘ne gelen mail üzerine, sosyal medya platformu olan instagram üzerinden resmi kıyafetle paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle polis memuru hakkında soruşturma açılır. Sosyal Paylaşım Sitelerinde Emniyet Teşkilatı Birimleri ile Personeline Ait Hesapların Açılması ve Kullanımına Dair Standart başlıklı Yönergesine aykırı bir şekilde hareket ettiğinin tespit edildiği iddiasıyla; Emniyet Teşkilatı personelinin, “sosyal paylaşım sitelerinde açacağı kişisel hesaplarda, Emniyet Teşkilatını temsil eden resmi üniforma, logo, teçhizat, çalıştığı birim vb. görüntüler yer almamalıdır.” hükmü gereği polis memurunun suç işlediği değerlendirilir.

Bahse konu resimlerin kaynağı belli olmayan başka platformlarda kurum aleyhine farklı amaçlar için kullanılabileceği ve bunun Emniyet Teşkilatının güvenirliğini toplum nezdinde olumsuz olarak etkileyebileceği göz önünde bulundurularak memurun üzerine atılı suçun sübuta erdiğinden bahisle; 7068 sayılı Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında KHK nın kabul edilmesine dair kanunun 8/4-b-6 uyarınca “Görev sırasında veya dışında, mevzuat veya talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmak” tan polis memuruna 4 Günlük Aylıktan Kesme Cezası ve 3 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen cezanın İPTAL‘i sağlanmıştır.

Not: Resmi üniformalı paylaşım, Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

sosyal medyada resmi üniformalı resim paylaşmak
sosyal medyada resmi uniformali resim paylasmak cinsel taciz 2
sosyal medyada resmi uniformali resim paylasmak cinsel taciz 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Covid-19 karantinayı ihlal eden polise ‘görev sırasında veya dışında mevzuat veya talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmak’tan verilen ceza

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.