a

İkinci şark atamasının iptali yönünde kazanılan dava

2. şark ataması çıkan polisin ikinci şark atamasının iptali

İkinci şark atamasının iptali yönünde kazanılan dava

İkinci Şark Atasmasının İptali
Bursada yaklaşık 17 yıl görev yapan polis memurunun 2. şark ataması yapılır. Yapılan şark atamasında polis memurunun çalıştığı ilde 7. ve 8. ipkaları kabul edilen memurlar varken, şark ataması yapılan polis memurunun ise ilk ipkası olmasına rağmen ipka talebi kabul edilmeyerek şarka ataması yapılır.

Yapılan şark ataması işleminin hukuka aykırı olduğu, eşitlik ilkesine aykırı ve adil bir atama işlemi olmadığı iddialarıyla polisin 2. şark ataması avukat beyler tarafından açılan dava ile İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

ikinci sark iptali davasi 1
ikinci sark iptali davasi 2
ikinci sark iptali davasi 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Eşiyle tartışıp kavga eden polis memurunun branştan çıkarılması ve dava yoluyla branşa dönmesi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.