a
 • Polis Mevzuat
 • Disiplin Cezası
 • Hizmet içinde resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak’tan polise disiplin cezası

Hizmet içinde resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak’tan polise disiplin cezası

Görev sırasında küfür ve hakaret ettiği iddiasıyla polis memuruna verilen cezanın iptali.

Hizmet içinde resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak’tan polise disiplin cezası

Görev esnasında, annesi tarafından aranılarak babasının alt komşusu ile tartıştığı haberini alan polis memuru olay yerine gider. Babasının komşusu ile olay yerine giden polis memuru arasında da tartışma yaşanır.

Polis memuru tartışma esnasında sinkaf’lı cümleler kullandığı iddiasıyla hakkında “Hizmet içinde resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” tan soruşturma açılarak, 16 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezası ve 5 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen ceza ve ceza puanı İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

kufur eden polise hizmet icinde resmi sifattan verilen cezanin iptali 1
kufur eden polise hizmet icinde resmi sifattan verilen cezanin iptali 2
kufur eden polise hizmet icinde resmi sifattan verilen cezanin iptali 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (2)
 • İl
  2 sene önce
  0 0

  Merhaba peki 60 gun surec gecerse iptal etme sansimiz varmi bu cezayi

 • admin
  2 sene önce
  1 0

  İdari dava açma süreleri 60 gündür. Bu süre yazılı tebliğ tarihinden başlar. Dava yoluyla 60 günlük itiraz süresi geçerse maalesef iptal edilemez.

Sıradaki haber:

Düşük performans değerlendirme puanının iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.