a

Görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermekten verilen cezanın iptali

Görevi savsaklamak ve görevde müsamaha göstermekten polis memuruna verilen disiplin cezasının iptali.

Görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermekten verilen cezanın iptali

Yaralamalı trafik kazası nedeniyle 2 polis memuru hakkında “Adli Görevi İhmal Suretiyle Görevi Kötüye Kullanmak” suçlamasıyla soruşturma açılarak ifadeleri alınır. Soruşturmanın takibi görevi de ilgili birimdeki polis memurlarına verilir. Daha sonra ek soruşturma onayı alınır.

Ancak alınan ek soruşturmada mukayyit olarak görevli olan polis memurunun olay tarihinde ve sonraki günlerde olay ile ilgili olay gününde gerekli tahkikata başlamadığı ve daha sonraki günlerde de olaya dair herhangi bir işlem tesis etmediği gerekçesiyle “Görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermek” ten soruşturma açılarak KINAMA CEZASI ve 2 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak Cezasının İptali sağlanmıştır.

Bilgi: Yeniden ceza vermeyi düzenleyen kanun maddesini iptal ettirdiğimiz için polis memuruna yeniden ceza verilemeyecek.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan polis, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

görevi savsaklama ve görevde müsamaha göstermek
görevi savsaklama ve müsamaha göstermek
müsamaha ve savsaklama

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Branştan çıkarılan polisin yeniden branşa dönmesi ve parasal haklarının iadesi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.