a

Görevi savsaklamaktan komiser yardımcısına verilen cezanın iptali.

Olay yeri inceleme ekibi, şüpheli intihar olayında eksik araştırma ve inceleme yaptığı gerekçesiyle sorumlu amire görevi savsaklamaktan verilen disiplin cezasının iptalidir.

Görevi savsaklamaktan komiser yardımcısına verilen cezanın iptali.

Meydana gelen İNTİHAR olayı ile ilgili olarak, olay yeri inceleme ekiplerinin görevlerinde ihmalleri bulundukları iddiasıyla İçişleri Bakanlığının Oluru ile disiplin soruşturması başlatılır. Komiser yardımcısı Polis Merkezi Amir Vekili olarak görevli olduğu için bu olaydan sorumlu tutularak “Görevde kayıtsızlık göstermek, görevi savsaklamak veya geçerli bir özrü olmaksızın belirtilen sürede bitirmemek” ten komiser yardımcısına da soruşturma açılarak 3 Günlük Aylık Kesme Cezası ve 3 Ceza Puanı verilir.

Komiser Yardımcısının açılan davası kazanılarak verilen ceza İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

gorevde kayitsizlik gostermek ve gorevi savsaklamak 1
gorevde kayitsizlik gostermek ve gorevi savsaklamak 2
gorevde kayitsizlik gostermek ve gorevi savsaklamak 3
gorevde kayitsizlik gostermek ve gorevi savsaklamak 4

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Yüz kızartıcı suç işlediği iddiasıyla polis memuruna devlet memurluğundan çıkarma cezası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.