a

Evli kadınla gönül ilişkisi kuran polis memuruna verilen disiplin cezasının iptali.

Gönül ilişkisi olan polis memuruna verilen disiplin cezasının iptali.

Evli kadınla gönül ilişkisi kuran polis memuruna verilen disiplin cezasının iptali.

Polis memuru, evli kadınla gönül ilişkisi bulunduğu kadın tarafından şikayet edilir sonra hakkındaki şikayet geri çekilir. Daha sonra kadın, polis memuru hakkında yeniden cimerden şikayette bulunur.

Polis memuru hakkında “Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak.” tan disiplin soruşturması açılarak 6 Ay Kısa Süreli Durdurma Cezası ve 4 Ceza Puanı verilir. Polis memuruna ceza verilirken kurul eksik üye ile toplanıp usule aykırı olarak karar verir.

Memurun yaptığı fiil tasvip edilemez. Ancak bir yanlış diğer bir yanlışı haklı kılmaz. İdare usule ve kanuna aykırı olarak ceza veremez. İdare de kanuna uygun bir şekilde ceza vermek zorundadır.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen disiplin CEZANIN İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem / Pmyo’dan elenen, veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

Evli kadınla gönül ilişkisi kuran memur
Evli kadınla gönül ilişkisi olan polis

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Görev dışında alkollü araç süren polis memuruna verilen ceza. Memurun alkollü araç sürmesi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.