a

Emekli olan polisin yeniden mesleğe dönmesi. Emekliye ayrılan polis memurunun yeniden göreve başlaması.

Emekli olan polis memurunun yeniden mesleğe dönmesine dair kazanılan davadır.

Emekli olan polisin yeniden mesleğe dönmesi. Emekliye ayrılan polis memurunun yeniden göreve başlaması.

Polis memuru hakkında “Yetkisini veya nüfuzunu kötüye kullanmak”tan soruşturma açılır. Polis memuru açığa alındığı süre içerisinde emeklilik talebinde bulunur ve emekliliği kabul edilerek emekli olur. Hakkında açılan soruşturma sonucunda ise meslekten çıkarma cezası verilir.

Polis memuruna “Yetkisini veya nüfuzunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla ya da kin ve
dostluk gibi nedenlerle kötüye kullanmak” tan verilen meslekten çıkarma cezası iptal edilir. Polis memuru mesleğe dönmek için göreve iade edilmesi ve mesleğe yeniden atanmasını talep eder. Polis memurunun mesleğe yeniden dönmesi yönündeki talebi red edilir.

Emekli olan polisin mesleğe dönmesi yönünde açılan davası kazanılarak, göreve iade edilerek yeniden mesleğe dönüşü sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

emekli olan polisin
emekli olan polisin mesleğe dönüşü
emekli olan polisin yeniden mesleğe dönmesi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (2)
 • Hasan
  5 ay önce
  0 0

  İstifa eden bir polis geri mesleğine dönebilir mi?

 • admin
  5 ay önce
  1 0

  Yasal olarak dönebilir. Ancak idareye takdir yetkisi verilmiştir bu konuda. Yani dönme talebinize idarece olumlu cevap verilmesi gerekir. İdare kendisine tanınan takdir yetkisini gerekçesiz ve keyfi kullanamaz. Sonuç olarak dilekçe yazıp geri dönüş talep edebilirsiniz. Şayet idare gerekçesiz red ederse dava yoluna başvurularak da dönüşünüz sağlanabilir.

Sıradaki haber:

Hipermetrop Astigmat nedeniyle pomemden elenen adayın kazanılan davasıdır. Bölge İdare Mahkemesi Kararı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.