a

Eksik kuşam ve teçhizatla göreve çıkmaktan polisin savunma hakkı ihlal edilerek verilen cezanın iptali.

Disiplin soruşturmasında savunma hakkı ihlal edilerek polis memuruna verilen cezanın iptalidir.

Eksik kuşam ve teçhizatla göreve çıkmaktan polisin savunma hakkı ihlal edilerek verilen cezanın iptali.

SAVUNMA HAKKI İHLALİ !.
Polis memuru hakkında “Kılık ve kıyafet ile ilgili olarak mevzuatta belirlenmiş kurallara uymamak” tan açılan soruşturma sonucu polis memuruna 3 Gün Aylıktan Kesme Cezası ve 3 Ceza Puanı verilir.

Memurun savunması alınırken, Anayasa ile güvence altına alınan savunma hakkı gereği disiplin suçuna ilişkin eyleminin açık bir şekilde belirtilmesinin yanında bu eylemin hangi disiplin suçu kapsamına girdiği hususunun da bildirilmemelidir. Aksi halde savunma hakkı ihlal edilmiş olacağından cezanın İPTAL’i gerekir.

Avukatlarımız tarafından polis memurunun açılan davası savunma hakkı ihlal edildiği gerekçesiyle İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Ataması yapılmayan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

savunma hakkı
savunma hakkı ihlali
savunma hakkı ihlal edilen memur

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amir ve üstlerinin, görev ve mesleki konulara veya tutum ve davranışlarına ilişkin uyarılarına uymamak’tan polise verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.