a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Amir ve üstlerinin, görev ve mesleki konulara veya tutum ve davranışlarına ilişkin uyarılarına uymamak’tan polise verilen cezanın iptali

Amir ve üstlerinin, görev ve mesleki konulara veya tutum ve davranışlarına ilişkin uyarılarına uymamak’tan polise verilen cezanın iptali

Özel harekat polisleri arasında geçen konuşma nedeniyle polis memuruna "Amir ve üstlerinin, görev ve mesleki konulara veya tutum ve davranışlarına ilişkin uyarılarına uymamak"tan verilen cezanın iptali.

Amir ve üstlerinin, görev ve mesleki konulara veya tutum ve davranışlarına ilişkin uyarılarına uymamak’tan polise verilen cezanın iptali

Kale noktasında birlikte görev yapan aynı yıl mezun olan özel harekat polis memurlarından unsur amiri olarak görev yapan özel harekat polis memuru kamera kayıtlarını incelerken, diğer özel harekat polisi odaya girer. Odadaki polis memurlarına çay içer misiniz diye sorar ancak diğer memurlar cevap vermez. Polis memuru odadaki koltuğa oturur ve bilinçlilik kastı olmayarak rahat oturmak için kısa süreliğine ayak ayak üstüne atar. Kamerayı izleyen polis memuru lavaboya gitmek için odadan çıkarken arkada oturan polis memurunun ayak ayak üstüne attığını görür ve dışarı çağırarak kendisiyle konuşur.

Aralarında geçen konuşmada kamerayı izleyen polis memuru ile oturan polis memuru arasında tartışma yaşanır. Bunun üzerine odaya girince diğer memurlara çay içmek isteyenin olup olmadığını soran ancak kendisine cevap verilmeyen, kasıtlı olmadan kısa süreliğine rahat oturmak için ayak ayak üstüne atan özel harekat polis memuru hakkında “Amir ve üstlerinin, görev ve mesleki konulara veya tutum ve davranışlarına ilişkin uyarılarına uymamak ya da bu uyarılara kayıtsız kalmak, amir ve üstleri tarafından sorulan soruları gereken süre içinde yanıtlamamak” tan soruşturma açılarak KINAMA CEZASI ve 2 CEZA PUANI verilir.

Özel harekat polisleri arasında geçen konuşmada hiç bir saygısızlık olmadan kendisini savunmak amacıyla söylediği sözler nedeniyle özel harekat polisine verilen disiplin cezası; Avukat beyler tarafından açılan davanın kazanılmasıyla İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Ataması yapılmayan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

özel harekat
özel harekat polisi
özel harekat polisine ceza
özel harekat polisi ast üst





YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Meskun yerlerde binalarda silah atmaktan polise verilen cezanın iptali. Polisin silah kullanma yetkisi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.