a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Ekip aracıyla kaza yapan polise; Teslim aldığı her çeşit motorlu araç, makine, cihaz ve teçhizatta ağır kusur ve hizmetten ayrılabilen kişisel kusurla sebep olmaktan ceza.

Ekip aracıyla kaza yapan polise; Teslim aldığı her çeşit motorlu araç, makine, cihaz ve teçhizatta ağır kusur ve hizmetten ayrılabilen kişisel kusurla sebep olmaktan ceza.

Polis arabasıyla kaza yapan polis memuruna verilen disiplin cezasının iptalidir.

Ekip aracıyla kaza yapan polise; Teslim aldığı her çeşit motorlu araç, makine, cihaz ve teçhizatta ağır kusur ve hizmetten ayrılabilen kişisel kusurla sebep olmaktan ceza.

Polis memuru, idaresindeki resmi araçla hareket ederken motosikletle çarpışarak kaza yapar. Kaza sonucu resmi ekip aracında maddi hasar oluşur ve polis memuru oluşan hasarı karşılayarak aracı tamir ettirir. Polis memuru hakkına “Teslim aldığı her çeşit motorlu araç, makine, cihaz ve teçhizatta ağır kusur veya hizmetten ayrılabilen kişisel kusurla hasara sebep olmak” tan disiplin soruşturması açılır.

Soruşturma sonunda soruşturmacı raporunda disiplin cezası verilmesine yer olmadığına karar verilmesi gerektiği görüş ve tespitlerinde bulunmasına rağmen, polis memuruna “Görev sırasında veya dışında, mevzuat veya talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmak” tan UYARMA CEZASI ve 1 CEZA PAUNI verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen Disiplin Cezasının İptali sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Ekip aracıyla kazaEkip otosu ile kaza yapan, Sağlık özrü ataması, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

polis arabasıyla kaza
ekip aracıyla kaza
resmi polis arabasıyla kaza

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Mevzuat ve talimatlarla kendisine tevdi edilmiş görevlerin gerektirdiği sorumluluğu üstlenmekten imtina ettiğini gösterecek tavır ve davranışlarda bulunmak’tan ceza. Görev ve sorumluluktan imtina etmek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.