a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Mevzuat ve talimatlarla kendisine tevdi edilmiş görevlerin gerektirdiği sorumluluğu üstlenmekten imtina ettiğini gösterecek tavır ve davranışlarda bulunmak’tan ceza. Görev ve sorumluluktan imtina etmek.

Mevzuat ve talimatlarla kendisine tevdi edilmiş görevlerin gerektirdiği sorumluluğu üstlenmekten imtina ettiğini gösterecek tavır ve davranışlarda bulunmak’tan ceza. Görev ve sorumluluktan imtina etmek.

Polis memuruna verilen disiplin cezasının iptali.

Mevzuat ve talimatlarla kendisine tevdi edilmiş görevlerin gerektirdiği sorumluluğu üstlenmekten imtina ettiğini gösterecek tavır ve davranışlarda bulunmak’tan ceza. Görev ve sorumluluktan imtina etmek.

Çevik Kuvvet birlik amirinde ekip amiri olarak görev yapan polis memuru ekipteki polis memurlarının sorunlarını amire iletmek için toplantı talep eder. Ekip amiri olarak ekip arkadaşları ve amirler arasında kaldığından ve sorunlara çözüm bulunamadığından “bu görevi daha iyi yapacak arkadaşlar varsa bu görevi bırakabileceğini” söylediği için verilen görevi yapmıyor şeklinde memur hakkında soruşturma açılıp ceza verilir.

Polis memuru görevi yapmamak ile hiç bir ilgisinin olmadığını, sorunların çözülmediğini daha iyi yapabilecek varsa amirler tarafından görevin ona verilebileceğini söylediğini görevi yapmayacağı şeklinde hiç bir şey söylemediğini, bunun sadece görüş belirtmek için söylediğini, kaldı ki görevine de devam ettiğini beyan etmesine rağmen “Mevzuat ve talimatlarla kendisine tevdi edilmiş görevlerin gerektirdiği sorumluluğu üstlenmekten imtina ettiğini gösterecek tavır ve davranışlarda bulunmak” tan CEZA verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak “görev ve sorumluluktan imtina etmek” ten verilen DİSİPLİN CEZASININ İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Sağlık özrü ataması, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

sorumluluktan imtina etmek
görevden imtina etmek
görev ve sorumluluktan imtina etmek
görev ve sorumluluktan imtina etmek

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amir ve üstlerini eleştirmekten polis memuruna verilen cezanın iptalidir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.