a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • Düşük performans değerlendirme puanının iptali davası. Komiser Yardımcısına verilen düşük performans puanı.

Düşük performans değerlendirme puanının iptali davası. Komiser Yardımcısına verilen düşük performans puanı.

Komiser Yardımcısına verilen düşük performans puanının iptali konusunda kazanılan davadır.

Düşük performans değerlendirme puanının iptali davası. Komiser Yardımcısına verilen düşük performans puanı.

Komiser yardımcısı, amirin “kendisini rahatsız ettiği, mobbing uyguladığı” gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunur. Yeteri somut delil olmadığından savcılıkça “kovuşturmaya yer olmadığına” karar verilir. Bunun üzerine amir komiser yardımcısı hakkında ”Kişinin iffetine yönelik söz söylemek fiil veya harekette bulunmak ” tan rapor yazarak soruşturma açtırır. Soruşturma sonucu komiser yardımcısına 24 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezasının alt cezası olarak 10 Ay Kısa Süreli Durdurma cezası verilir. Verilen ceza avukat beylerce açılan dava ile iptal ettirtilmişti.

Komiser Yardımcısının düşük performans değerlendirme paunı verilmesini gerektiren hiç bir olumsuz davranışı olmamasına, hukuka aykırı olarak verilen ceza dava yoluyla iptal ettirilerek sicilinden silinmesine rağmen; yıl sonu performans değerlendirme puanı önceki yıllara oranla 3,98 olacak şekilde düşük verilir.

Komiser yardımcısının açılan davası kazanılarak verilen düşük performans puanı İPTAL ettirilmiştir.

Not: Düşük performans puanı verilen, Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

komiser yardimcisina dusuk performans degerlendirme puani 1
komiser yardimcisina dusuk performans degerlendirme puani 2
komiser yardimcisina dusuk performans degerlendirme puani 3
komiser yardimcisina dusuk performans degerlendirme puani 4

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Eşine karşı sert üslupla konuşan başpolise verdiği tepki nedeniyle “amire saygısız davranmak”tan polise verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.