a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • Çelik yelek giymeyen polise Mevzuat veya talimata aykırı olarak eksik kuşam ve teçhizatla göreve çıkmaktan verilen ceza

Çelik yelek giymeyen polise Mevzuat veya talimata aykırı olarak eksik kuşam ve teçhizatla göreve çıkmaktan verilen ceza

Eksik giyim ve kuşamdan polise verilen cezanın iptali yönünde kazanılan dava.

Çelik yelek giymeyen polise Mevzuat veya talimata aykırı olarak eksik kuşam ve teçhizatla göreve çıkmaktan verilen ceza

Çelik Yelek Giymeyen Polise Verilen Cezanın İptali
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “personelin terör eylemlerine karsı dikkatli görev yapmaları” konusunda merkez ve taşra teşkilatlarına yazı gönderilir. İl Emniyet Müdür Yardımcısı yaptığı denetlemede personelin çelik yelek giymediğini görüp sorumlu amire personellerin neden çelik yelek giymediklerini sorar ve çelik yelek giymeyen polisler hakkında soruşturma açılır. Polisler ifadelerinde, kendilerine hiç bir tebliğ yapılmadığını beyan ederler. Polisler ifadelerine noktadan sorumlu amir, müdür denetleme yaptıktan sonra kendilerine tebliğ yaptığını ancak tebliğ tarihini boş bıraktığını, daha sonra elle tarih ve saati müdürün denetleme öncesinde düzenlemiş gibi yani denetleme öncesinde tebliğ etmiş gibi düzenlediğini beyan ederler. Denetlemeden sonra nokta sorumlusu amir personellerin uyarılarına rağmen çelik yelek giymedikleri şeklinde ayrıca rapor tutar.

Polis memuruna açılan soruşturmada çelik yelek giymediğinden “Mevzuat veya talimata aykırı olarak eksik kuşam ve teçhizatla göreve çıkmak” tan ‘1 Günlük Aylık Kesimi’ cezası ve 3 Ceza Puanı verilir.

Avukat beyler tarafından polis memurunun açılan davası sonucu, polise verilen ceza İPTAL ettirilmiş ve yoksun kaldığı Parasal Hakları Yasal Faiziyle birlikte ödenmesi yönünde davası KAZANILMIŞTIR.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

eksik kusam ve techizatla goreve cikmak celik yelek giymemek 1
eksik kusam ve techizatla goreve cikmak celik yelek giymemek 2
eksik kusam ve techizatla goreve cikmak celik yelek giymemek 3
eksik kusam ve techizatla goreve cikmak celik yelek giymemek 4

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Komiser yardımcısına rütbe verilmemesi, Rütbe terfi ettirilmemesi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.