a

C dilimi raporu olan polis memurunun aktif olmayan görevde çalışmasına dair karar

Rahatsızlığından dolayı c dilimi verilen polis memurunun aktif olmayan yerlerde yani 8/5 sisteminde (büro memuru) çalışması, ek görevlerden muaf tutulmasına dair Karamanmaraş İdare Makemesi’nde kazanılmış olan karara egm’nin itirazından sonra Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi’nde de kesin olarak kazanılmış karardır.

Karar isteminde; usul yönünden davanın zamanında açılmadığı, esas yönünden ise dava konusu işlemin hukuka usul ve yasaya olduğu, sağlık kurulu raporunda davalının emniyet hizmetleri sınıfında çalışmasında sakınca görülmediği, idare mahkemesinin hukukilik denetimi yerine yerindelik denetimi yaptığı, sağlık sebebiyle aktif görevden daha pasif göreve geçiş taleplerinin Kahramanmaraş ilinde çok sayıda olduğu, bu davanın emsal teşkil edeceği ve idareyi işleyemez hale getireceği ileri sürülerek istinaf yoluyla incelenerek kaldırılması istenilmektedir.

Bölge İdare Mahkemesi Kararı‘nda; Kahramanmaraş İdare Mahkemesi’nce verilen kararın usul ve hukuka uygun olduğu ve kararın kaldırılmasını gerektiren bir neden bulunmadığı gerekçesiyle Egm’nin yaptığı istinaf başvurusunun REDDİNE oybiriliği ile kesin olarak karar vermiştir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Polise verilen düşük performans notunun iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.