a

Amiri eleştirici söz söylemek veya yazı yazmaktan polise verilen cezanın iptali

Amiri eleştirici söz söylediği iddiasıyla polis memuruna verilen 6 ay kısa süreli durdurma ve 4 ceza puanının iptal edilmesine dair kazanılan davadır.

Amiri eleştirici söz söylemek veya yazı yazmaktan polise verilen cezanın iptali

Amiri eleştirici sözüstlerini eleştirici söz söylediği iddiasıyla polise verilen cezanın iptali.
Başından yaralanan şahsı acil olarak hastaneye götürmesi gereken polis memuru haber merkezini arayarak konuyu arz ettikten sonra yaralı şahsı hastaneye götürüp tedavisi bittikten sonra görev mahaline döner. Grup amiri olan komiser yardımcısı tarafından polis memuru aranılarak neden kendisine bilgi verilmediği şeklinde soru sorduğu, polis memurunun kendisine “siz bana rapor tuttunuz, siz de beklemeler yapıyorsunuz, ben konulara gidiyorum siz konulara gelmiyorsunuz, tabii bu meslek amir, müdür mesleği ne güzel şeklinde cevap verdiği iddiası üzerine, polis memuru hakkında idari soruşturma açılıp; 7068 sayılı Kanun’un 8. maddesinin 4/b-(5) bendi uyarınca ”Görev içinde veya dışında amir ya da üstlerinin eylem veya işlemlerini olumsuz yönde eleştirici nitelikte söz söylemek ya da yazı yazmak” fiilini işlediğinden bahisle “altı ay kısa süreli durdurma” cezası ile cezalandırılmış ve aynı Kanun’un 12/3 maddesi uyarınca kısa süreli durdurma cezasının karşılığı olan 4 ceza puanı verilmiştir. Avukat beyler tarafından açılan dava sonucu ceza İPTAL edilmiştir.

Not: Branştan çıkarılan, Disiplin cezası alan, Pomem girişte elenen, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

amiri elestirici soz soylemek1
amiri elestirici soz soylemek2
amiri elestirici soz soylemek3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Tercihlerindeki il’e ataması yapılan polisin genel atamasının iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.