a

Tercihlerindeki il’e ataması yapılan polisin genel atamasının iptali

Genel atamada ilk sıraya yazdığı ile ataması yapılmayıp 5. tercihi olan ile ataması yapılan polis memurunun genel atamasının iptaline dair kazanılan davadır.

Tercihlerindeki il’e ataması yapılan polisin genel atamasının iptali

Tercihlerindeki il’e ataması yapılan polisin genel atamasının iptali hakkında kazanılan emsal karar
Bitlis İl’inde görev yapan polis memurunun genel atama için tercih formunda 1. sıraya yazarak diğer istediği illeri yazdıktan sonra sonra 5. tercihi olan gaziantep iline ataması yapılan polis memurunun atamasının iptal edilmesi yönünde kazanılan mahkeme kararıdır. Polis memurunun eşi Adana’da hemşire olarak çalışmakta, anne ve babası Adana’da ikamet edip sağlık sorunları mevcut ve kardeşi %45 oranında zihinsel engelli olması nedeniyle tercihlerinde ilk sıraya yazdığı Adana iline atama talep etmiş. Ancak genel atama sonuçları açıklandığında malesef istediği ile ataması çıkarılmamıştır. Avukat beylerce açılan davası kazanılarak istediği ile atamasının yapılması sağlanmıştır.

Not: Genel atamasının iptalini isteyen, İpkası kabul edilmeyen, Rızası olmadan ipka ile ataması yapılmayan, Branştan çıkarılan, Disiplin cezası alan, Pomem girişte elenen, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

genel atama ozurlu kardes hasta anne baba 5. tercih 1
genel atama ozurlu kardes hasta anne baba 5. tercih 2
genel atama ozurlu kardes hasta anne baba 5. tercih 3
genel atama ozurlu kardes hasta anne baba 5. tercih 4
genel atama ozurlu kardes hasta anne baba 5. tercih 5

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Hakkında açılan soruşturma gereği branştan çıkarılan polisin branşa dönmesi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.