a

Amir veya üstlerini sözlü veya fiili olarak tehdit etmek’ten polis memuruna cezanın iptali.

Çelik yelek konusunda amirle tartışma yaşayan polis memuruna verilen disiplin cezasının iptali konusunda kazanılan davadır.

Amir veya üstlerini sözlü veya fiili olarak tehdit etmek’ten polis memuruna cezanın iptali.

Denetlemeye gelen komiser ile aralarında çelik yelek konusunda konuşma geçen polis memuru; namlunun ucunda görev yaptığını, kendisi ile uğraşıldığını söylemesi üzerine, komiser polis memuru hakkında rapor tutmak için anons ederek başka bir polis memurunu olay yerine çağırır.

Hakkında rapor düzenlenecek olan polis memurunun “kendisinin rapor edilmesi durumunda bu işin peşini bırakmayacağını, yeleğin plakasını takmayacağını, komiser ile uğraşacağını, her yere şikayet edeceğini, orayı kendisinin düzelteceğini” söylediği, komiserin ise davacıya “görevine devam edebileceğini” söyleyerek olay yerinden ayrıldığının tespit edildiği iddiasıyla, hiç bir somut delil olmadan sadece tutulan rapora istinaden “Amir veya üstlerini sözlü veya fiili olarak tehdit etmek.” suçunu işlediğinden bahisle polis memuruna 24 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezası ve 5 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak “Amir veya üstlerini sözlü veya fiili olarak tehdit etmek.” ten verilen 24 Ay Durdurma Cezası ve 5 Ceza Puanı İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

amir veya ustlerini tehdit etmek 1
amir veya ustlerini tehdit etmek 2

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

instagramda resmi kıyafetle paylaşım yapan polis memuruna verilen cezanın iptali.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.