a

Alacak verecek – borçlanma nedeniyle polis memuruna verilen cezanın iptalidir.

Borç alacak verecek nedeniyle memura ceza.

Alacak verecek – borçlanma nedeniyle polis memuruna verilen cezanın iptalidir.

Polis memuru bankadan kredi çekerek 20 gün sonra geri vermesi için arkadaşına borç verir, ancak arkadaşı borcunu 1 yıla yakın süre geçmesine rağmen ödemez. Bankadan alınan borç üzerinden yaklaşık 1 yıl geçtiği için faizin büyük kısmı borcu veren tarafından bankaya ödenmiş olur. Borcunu alamayacağını anlayan polis memuru arkadaşına senet imzalatarak borcu resmiyete döker, senede iki taraf karşılıklı anlaşarak kredinin toplam geri ödeme tutarını yazarlar.

Bu olay nedeniyle polis memuru hakkında soruşturma açılarak “Görev sırasında veya dışında mevzuat ve talimatlarla yasaklanmış davranıs içerisinde bulunmak” tan KINAMA cezası ve 2 CEZA PUANI verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen cezanın ve ceza puanının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Sağlık özrü ataması, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

alacak verecek
memurun borçlanması
memurun borçlanması

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Ekip aracıyla kaza yapan polise; Teslim aldığı her çeşit motorlu araç, makine, cihaz ve teçhizatta ağır kusur ve hizmetten ayrılabilen kişisel kusurla sebep olmaktan ceza.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.