a

6 aydan fazla kesintisiz başka birimce çalışan polisin branştan çıkarılmasının iptali davası.

Başka birimde çalıştığı için branştan çıkarılan polis memurunun kazanılan davasıdır.

6 aydan fazla kesintisiz başka birimce çalışan polisin branştan çıkarılmasının iptali davası.

Özel Harekat polisi, rızası olmadan başka birimde geçici olarak görevlendirilir. 6 aydan fazla kesintisiz başka birimde görevlendirildiği için Emniyet Hizmetleri Sınıfı Özel Harekat Branş Yönergesi’nin 10. maddesinin 1. fıkrasının ı) bendi gereği branştan çıkarılır.

İlgili yönerge maddesi: “Bir yıllık süre içerisinde kesintisiz altı aydan fazla veya toplamda 3 yıldan fazla süreyle branşı dışında başka bir birimde görevlendirildiği tespit edilenler”.

Polisin branştan çıkarılması işlemi iptal ettirilerek branşa dönmesi yönünde açılan davası kazanılmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

branştan çıkarılma
6 aydan fazla başka birimde çalışan özel harekat polisi
özel harekat branşından çıkarılma

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Nöbet görevine gelmemek veya nöbet ya da nokta görevinde mevzuatla veya talimatlarla belirlenen kurallara aykırı hareket etmekten ceza

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.