a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Usulüne uygun olarak kendisine verilmiş olan bir emir üzerine; amirini alenen eleştirmek veya amire karşı itirazda bulunmak” tan verilen cezanın iptali.

Usulüne uygun olarak kendisine verilmiş olan bir emir üzerine; amirini alenen eleştirmek veya amire karşı itirazda bulunmak” tan verilen cezanın iptali.

Usulüne uygun olarak kendisine verilmiş olan bir emir üzerine; emrin uygun olmadığı, yanlış verildiği, yapılamayacağı ve benzeri şekillerde amirini alenen eleştirmek veya amire karşı itirazda bulunmak" tan verilen cezanın iptalidir.

Usulüne uygun olarak kendisine verilmiş olan bir emir üzerine; amirini alenen eleştirmek veya amire karşı itirazda bulunmak” tan verilen cezanın iptali.

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde çalışan polis memuru kendisine yapılan tebliğ evrakının bir suretini ister ancak imzalamış olduğu evrakın bir sureti kendisine verilmez. Bu konu nedeniyle komiser yardımcısı ile polis memuru arasında tartışma yaşanır.

Polis memuru hakkında “Usulüne uygun olarak kendisine verilmiş olan bir emir üzerine; emrin uygun olmadığı, yanlış verildiği, yapılamayacağı ve benzeri şekillerde amirini alenen eleştirmek veya amire karşı itirazda bulunmak” tan soruşturma açılarak UYARMA CEZASI ve 1 CEZA PUANI verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen Disiplin Cezasının ve Ceza Puanının İPTALİ sağlanmıştır.

Geçmiş olsun, görevlerinde başarılar dileriz..

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan polis, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

amirini alenen eleştirmek veya amire karşı itirazda bulunmak
amirini alenen eleştirmek
amire karşı itirazda bulunmak

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Khk ile kamu görevinden çıkarılan polis memurunun yeniden mesleğe dönmesine dair davadır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.