a

Sosyal medya facebook hesabından amiri kümsemek fiilini işlediğinden verilen 10 ay durdurma cezasının iptali

Sosyal medya facebook hesabından Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü kutlama törenlerinde yer alan protokol mensuplarının İstiklal Marşı’nın okunması esnasında ayağa kalkmadıklarına dair yapılan paylaşıma,
•”Saygı duruşuna bile kalkmayan birilerinin olduğuna göre memleket hala işgal altında demektir”
•”tatlıcı A… ustanın Tatlıcı V… ustanın açılısını takip edeceğinize o tatlının göremediği evleri ziyaret edin”
•”İstiklal Marşım okunuyor ve protokol ayağa kalkmıyor kan mı lazım ar damarımı neyiniz eksik ” şeklinde yorum yaptığı iddiasıyla polise memuruna 7068 Sayılı Kanun 8/5-ç-8 maddesi uyarınca “Amir veya üstlerini söz, yazı, tutum veya davranışlarıyla küçümsemek.” fiilini işlediğinden bahisle verilen 10 kısa süreli durdurma ve 4 ceza puanının İPTAL‘ine dair kazanılan mahkeme kararıdır.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Geçmişte psikiyatri kaydında Anksiyete bozukluğu olan bekçinin elenme davası

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.