a

Sakal tıraşı olmayan ve kol arması takmayan polise verilen cezanın iptali.

Sakal tıraşı olmadığı ve kol arması takmadığı iddiasıyla polis memuruna verilen cezanın iptalidir.

Sakal tıraşı olmayan ve kol arması takmayan polise verilen cezanın iptali.

Nöbetçi amir tarafından yapılan denetimde polis memurunun sakal tıraşı olmadığı ve kol armasının bulunmadığı gerekçesiyle hakkında rapor tutulup soruşturma açılır. Polis memuru sakal tıraşı olduğunu, kol armasının ise montun altında giydiği gömlekte olduğunu armasız olmadığını beyan ederek suçlamaları red eder.

Soruşturma sonunda “sakal tıraşı olmayan ve kol arması takmayan” iddiasıyla polis memuruna kılık ve kıyafet ile ilgili olarak mevzuatta belirlenmiş kurallara uymadığı gerekçesiyle 1 Günlük Aylıktan Kesme Cezası ve 3 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak, verilen cezanın ve ceza puanının iptali ile parasal haklarının iadesi sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

sakal tıraşı olmayan ve arma takmayan polise ceza
sakal tıraşı olmayan polise ceza
Kol arması takmayan polise ceza

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Sağlık nedeniyle pomemden ilişiği kesilen öğrencinin kazanılan davasıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.