a

Polise rüşvet iddiasıyla açılan soruşturmadan verilen cezanın iptaline dair kazanılan dava

Polis memuru hakkında rüşvetten açılan soruşturmada; rüşvet almadığı anlaşılmasına rağmen verilen cezanın iptalidir.

Polise rüşvet iddiasıyla açılan soruşturmadan verilen cezanın iptaline dair kazanılan dava

Polise Rüşvet Aldığı İddiasıyla Soruşturma Sonucu Verilen Cezanın İptali !
Trafik kuralı ihlali yapan sürücü şahsa polis memuru ceza yazar. Şahıs ise polis memurunun kendisinden rüşvet istediği ve haksız ceza yazdığı iddiasıyla şikayette bulunur. Polis memuru hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “Rüşvet” ten yürütülen adli soruşturmada, polisin rüşvet istemediği sonucuna varılarak “Kovuşturmaya Yer Yoktur” kararı verilir. İdari olarak polis memuru hakkında açılan soruşturmada, her ne kadar rüşvet istemediği sonucuna varılmış ise de; ceza tutanağında sehven yazılıp sonra düzeltilen yazı nedeniyle, 7068 sayılı Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Kabul Edilmesine Dair Kanunun 8/5-b-2 “Hizmet içinde resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” maddesi uyarınca” polis memuru 16 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezası ve 5 Ceza puanı ile cezalandırılır.

Avukat beylerce açılan dava sonucu polis memuruna verilen 16 ay uzun süreli durdurma cezası ve 5 ceza puanı İPTAL ettirilmiştir.
Geçmiş olsun, Görevlerinde başarılar dileriz..

Not:Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Doktor raporu alıp memleketine giden polise “Amirinden izin almaksızın görevli bulunduğu il sınırları dışına çıkmak” tan ceza

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.