a

Polis kimliğini kaybeden polis memuruna verilen cezanın iptali.

Kendisine verilmiş olan personel kimlik kartını kabul edilebilir bir neden olmaksızın kaybetmek'ten polis memuruna verilen disiplin cezasının iptali.

Polis kimliğini kaybeden polis memuruna verilen cezanın iptali.

Polis memuru misafirini karşılamak için dinlenme tesisine gider. Misafirini alıp eve dönünce polis kimlik kartının da içinde bulunduğu cüzdanının olmadığını fark eder. Hemen arabasını kontrol eden polis memuru cüzdanını bulamayınca dinlenme tesisine gidip detaylı arama yapar ancak yine de cüzdanını bulamaz.

Polis memuru cüzdanının kaybolduğuna dair polis merkezine gidip müracaatta bulunur. İstemeden ve bir kasıt olmadan cüzdanı kaybolan ve bulunması için çok çaba harcayan polis memuru hakkında; cüzdanıyla birlikte polis kimlik kartını da kaybettiği “Kendisine verilmiş olan personel kimlik kartını kabul edilebilir bir neden olmaksızın kaybetmek” ten soruşturma açılarak 1 Günlük Aylıktan Kesme Cezası ve 3 Ceza Puanı verilir.

Avukatlarımız tarafından polis memurunun açılan davası kazanılarak şahsına verilen disiplin cezasının İPTAL‘i sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

polis kimligini kaybetmek 1
polis kimligini kaybetmek 2
polis kimligini kaybetmek 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Polnetten adli olay dosya bilgilerini değiştirdiği ve muhafaza görevinin kötüye kullanılması iddiasıyla polise verilen ceza

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.